Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Anglijos Premier lyga: Manchester City - Liverpool apžvalgaKetvirtadienį vakare Anglijos „Premier“ lygoje įvyks ko gero svarbiausios šio sezono rungtynės. 21-ajame ture susitinka du dėl titulo kovojantys klubai – „Manchester City“ ir „Liverpool“.


Rungtynių scenarijus yra gana paprastas – pergalę iškovojęs „Liverpool“ stipriai save priartintų prie titulo, o „miestiečiams“ pralaimėjimas stipriai sukomplikuotų padėti kovoje dėl titulo apgynimo. Lygiosios „raudonųjų“ ekipai Mančesteryje taip pat būtų neblogas rezultatas, todėl laukiama itin intriguojanti akistata.


„Liverpool“ šalies pirmenybėse šį sezoną yra neįtikėtinas – per 20 rungtynių Jurgeno Kloppo auklėtiniai dar nėra patyrę nė vieno pralaimėjimo. „Liverpool“ šį sezoną dar tik tris kartus prarado taškus, o tai buvo padaryta prieš grandus – „Arsenal“, „Chelsea“ ir tą patį „Man City“.


„Raudonieji“ šį sezoną turi ypatingą statistiką gynyboje – 12 kartų išsaugoti „sausi“ vartai ir per 20 rungtynių praleisti viso labo aštuoni įvarčiai. Tai – dvigubai mažiau nei „Manchester City“ ar „Chelsea“, kurie su 16 praleistų įvarčių yra antroje vietoje pagal gynybos rodiklius lygoje.


„Liverpool“ puolimas taip pat dirba be priekaištų – jau įmušti 48 įvarčiai. Tiesa, geriau už J. Kloppo kariauna šį sezoną atakos smaigalyje atrodo „Man City“, kuris yra sumušęs jau 54 įvarčius.


„Man City“ šį sezoną ilgą laiką ėjo koja kojon su „Liverpool“, tačiau į duobę įkrito iškart po pirmojo pralaimėjimo „Chelsea“ komandai. „Miestiečiai“ vėliau grįžo į pergalių kelią, tačiau po to iškart sekė du itin skaudūs ir netikėti pralaimėjimai lygos vidutiniokams – „Crystal Palace“ bei „Leicester City“.


Savaitgalį „Man City“ komandai pavyko nutraukti pralaimėjimų seriją ir gana įtikinamai buvo nugalėtas „Southampton“. Visgi „Liverpool“ komandos rezultatai yra labiau bauginantys – savaitgalį „Arsenal“ ekipa Liverpulyje buvo pažeminta pralaimėjimu 1:5.


Po tų pačių lygiųjų pirmoje sezone pusėje su „Arsenal“, „Liverpool“ įjungė aukštesnę pavarą ir dabar yra iškovojęs devynias pergales paeiliui. Per šias dvikovas „raudonieji“ net šešis kartu savo vartus išlaikė „sausus“, o kitose trijose rungtynėse daugiau vieno įvarčio taip ir nepraleido.


Savo ruožtu sezono pradžioje gynyboje blizgėjęs „Man City“ pastaruoju metu gynyboje turi problemų ir „sausų“ vartų nesugeba išlaikyti jau net septynias rungtynes iš eilės. Realu, kad ir prieš „Liverpool“ bent kartą teks traukti kamuolį iš savo vartų.


Pirmoji tarpusavio dvikova „Premier“ lygoje šį sezoną baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Po šių rungtynių pirštus sau graužėsi tik viena komanda. „Man City“ Liverpulyje atrodė geriau ir mačo pabaigoje mušė 11 metrų baudinį, tačiau Riyadas Mahrezas smūgiavo pro šalį.


Statistika akivaizdžiai rodo J. Kloppo pranašumą prieš J. Guardiolą – be šio sezono lygiųjų „Liverpool“ buvo laimėjęs visas pastarąsias tris dvikovas. „Man City“ paskutinį kartą prieš „Liverpool“ laimėjo 2017 metų rugsėjį, kai būtent namuose Kloppo auklėtinius, ilgą laiką žaidusius dešimtyje, sutraiškė rezultatu 5:0.


Lažybų kontoros favoritais laiko „Man City“. Nors ir „Liverpool“ šį sezoną dar nėra pralaimėjęs ir turi devynių pergalių seriją, už jų sėkmingą pasirodymą yra duodamas aukštas koeficientas. Visgi „miestiečių“, kaip favoritų, statusas yra pateisinamas – „City“ paprasčiausiai negali pralaimėti šios dvikovos, kai tuo metu „Liverpool“ tenkina ir lygiosios.