Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

UEFA Čempionų lyga: Liverpool - Tottenham apžvalgaDidysis sezono laukimas baigėsi – jau šį vakarą įvyks UEFA Čempionų lygos finalas. Antrą kartą turnyro istorijoje finale susitiks dvi Anglijos komandos – „Liverpool“ prieš Londono „Tottenham“.


Jeigu „Liverpool“ patekimas į finalą nėra didelis siurprizas, priešingoje situacijoje yra „Tottenham“. Šiam klubui tai apskritai ir pirmas Čempionų lygos/Europos taurės finalas istorijoje. Abu klubai iki finalo turėjo nueiti sudėtingą kelią, tačiau jau aišku, kad vienam iš jų pavyks nutraukti titulų badą.


„Liverpool“ Čempionų lygos finale žaidžia antrus metus iš eilės, tačiau jie jokio titulo nėra iškovoję jau septynerius metus. „Tottenham“ apskritai šiame dešimtmetyje tik pirmą kartą turi realią progą laimėti trofėjų.


Tiek „Liverpool“, tiek „Tottenham“ komandų Čempionų lygoje galėjo nebelikti po grupių etapo. Jame „raudonieji“ patyrė net tris pralaimėjimus, o „Tottenham“ tik apskritai laimėjo du kartus. Visgi net ir tokio blankaus pasirodymo užteko, kad abu klubai užimtų antras pozicijas.


Aštuntfinalyje „Liverpool“ palaužė „Bayern“, o „Tottenham“ gana užtikrintai susitvarkė su „Borussia“. Ketvirtfinalyje „raudonieji“ nesulaukė pasipriešinimo iš „Porto“, o pusfinalyje po sensacingos antros dvikovos su „Barcelona“ patekimo į finalą.


„Tottenham“ ketvirtfinaliai ir pusfinaliai buvo pažymėti tikromis dramomis. Iš pradžių su „Man City“ „Spurs“ išsigelbėjo tik dėl išvykos įvarčių taisyklės, o rungtynėse su „Ajax“, po 135 minučių kovos turėdami trijų įvarčių deficitą, jie išsigelbėjo per paskutines 45 minutes, kai „hat-tricką“ įmušęs Lucas Moura.

Tikrą dramą išgyvenęs „Tottenham“ klubas dar net neprasidėjus finalui yra stipriai nurašomas lažybų kontorų. Už jų pergalę finale yra siūlomas daugiau nei 4 koeficientas , kai „Liverpool“ nesiekia nei dviejų.


Abi komandos savo sudėtyse neturi didelių problemų – „Liverpool“ komandai negalės padėti tik Naby Keita, o kurį laiką nežaidęs Roberto Firmino jau yra pilnai pasveikęs. „Tottenham“ gretose taip pat spėjo atsigauti Harry Kane‘as, tačiau jo forma yra kelianti šiek tiek klaustukų – jis nerungtyniavo kelis mėnesius.


Šiame finale tikimasi pamatyti bent jau kelis įvarčius. Be to, kad „Liverpool“ turi milžinišką potencialią puolime, „Tottenham“ šį sezoną yra daugiausiai Čempionų lygoje praleidžianti komanda – jau 17 įvarčių. Įdomu tai, kad net septyni iš jų buvo praleisti per pirmas 15 rungtynių minučių.


Apskritai pastarųjų finalų rezultatai rodo, kad ir šį vakarą reikėtų tikėtis įvarčių. Praėjusių metų finale buvo įmušti keturi, 2017-ųjų – penki, 2016-ųjų – du, 2015-ųjų – keturi, 2014-ųjų – penki.