Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Apžvalga: Futbolo Pasaulio čempionatas Bosnija - Nigerija

Sveiki, pabandykime uždirbti iš F grupės, o konkrečiai tai iš kovos dėl antros vietos, kur susitiks Bosnijos ir Hercogovinos bei Nigerijos rinktinės be jų šitoje grupėje dar lošia Irano ir Argentinos rinktinės. Šita grupė dar išsiskiria ir tuo jog joje lošia net trys musulmoniškos šalys, bet apie religijas ne šį kartą.



Bosnijos rinktinė galima sakyti yra subrendusi kaip komanda ir žvelgiant į PČ atrankas labai gerai matosi progresas (1998, 2002 užimtos 4 vt. 2006 užimta 3 vt. 2010 užimta 2vt. ir pralošta atkrentamosiose Portugalijai (0-1ir 0-1,o į 2012 EČ atkrentamosiose irgi pralošta Portugalams 0-0 ir 2-6) bei 2014 užimta 1vt. ir pirma karta pakliuvo į PČ) pagrindinių komandos lyderių amžius yra pačiame pike (Begovic 27, Dzeko 28, Ibisevic 29, Salihovic 29, Luhic 28, Ibricic 28) plius turi daug progresuojancio jaunimo (Pjanic 24, Hadzic 24, Hajrovic 22, Bicakcic 24, Kolasinac 21, Besic 21, Visca 24) ir keletą arti veteranų amžiaus (Mujdza 30, Spahic 33, Misimovic 32) treneris S.Susic naudoja visus žaidėjus neatsižvelgiant į amžių ar autoritetą, o žiūri į formą bei kitus aspektus, galite nesutikti kadangi nesu komandos štabe, bet jei matėte varžybas prieš Argentiną tai turėjote atkreipti dėmesį į sudėtį, o tose varžybose aikštėje pasirodė (įskaitant keitimus) net šeši 21-24 metų amžiaus žaidėjai ir net penki startinėje sudėtyje, o trims iš jų nėra nei 23m. Varžybas sulošė labai gerai (jei nežiūrėt į galutinį rezultatą) komanda žaidė, atakavo, neužsidarė gynyboje nežiūrint į tai jog lošt teko prieš vienus PČ favoritus. Treneris S.Susic yra bosnis ir komandą treniruoja nuo 2009m. iki tol didžiają treniravimo dalį praleido Turkijoje, bet pasigirti iškovotais titulais negali, o rinktinėje sujungtas jaunimas su patirtimi ir komandos progresas leidžia manyt jog strategas pakankamai stiprus, ko nepasakyčiau apie šių varžybų oponentą.



Nigerija, nors ir atnešė pelno varžybose prieš Iraną, bet žaidimas, taktika, judėjimas, kovingumas, užsivedimas neįtikino ir net nuvylė ir čia kaltinti galima tik vieną žmogų t.y. strategą (kurio nemanau jog verta taip vadinti, bet tiek to) S.Keshi taktika buvo bedantė ir priminė LT rinktinės 15 metų senumo puolimo strategiją (kurios beje nebuvo) gavus kamuolį daryti "navesa" į priekį ir galbūt kažkas užsikabins, labai nustebino komandos "lyderio" Obi Mikel žaidimo filosofija, kuri buvo 100% įskiepyta trenerio, o pats žaidėjas visiškai netinkamas tokiam žaidimui, kadangi klube jis yra atraminis ir jo funkcijos griauti ir pradėt atakas pirmu perdavimu, o ne kurti tačiau suteikus laisvą judėjimą afrikietis ryškiai pervertino savo galimybes ir darė vien klaidas bei nesukūrė nieko komandos draugams, kitas "lyderis" V.Mosses greičiau tiktų į Nigerijos sprinterių rinktinę, nes tik lakstė paskui kamuolį, bet taip jo ir nesuvaldė tačiau kartais aplenkdavo, turbūt verta pažymėt jog abu šitie žaidėjai klubuose dažniau šildė suolus. Kiti komandos nariai irgi nenustebino, o Iranas paliko gerą gynybinės komandos įspūdį ir tikrai verti buvo iškovoto taško. Nigerijos rinktinėje yra tikrai pakankamai aukšto lygio žaidėjų tie patys Mosses (Chelsea/Liverpool)ObiMikel(Chelsea), o Musa, Odemwinge, Emenike, Ameobi, Azeez, Ambrose, Onazi yra atstovai tokių klubų CASK, Stoke City, Fenerbahche, Lazio, Almeria, Celtic, Lill. Tačiau Nigerijos rinktinėje kaip ir Kamerūno ta pati bėda nėra komandos kaip visumos ir tai trenerio atsakomybė. Dabartiniai Afrikos čemponai rodė visiškai nečempionišką žaidimą ir tai nebuvo Irano nuopelnas, o buvo pačių afrikiečių kaltė. Dar labai nustebino S.Keshi po finalinio švilpuko šypsena iki ausų ir glėbesčiavimasis su Irano rinktinės treneriu bei džiaugsminga diskusija lyg čia būtu buvusios varžybos su Argentina, nes toks rezultatas su Iranu jei komanda galvoja apie kitą etapą turėjo reikšti tragedija.



Nors pagal padėtį turnyrinėje lentelėje visos komandos turi šansus pakliūti į kitą etapą, o Bosniu padėtis kolkas prasčiausia (0 tšk.) visgi jie atsižvelgiant į varžybų kokybę, požiūrį, emocinį užsivedimą komandos trenerių štabo stiprumą ir likusius oponentus turi didžiausią tikimybę patekti į kitą etapą, bet kamuolys apvalus ir kaip matėme favoritai ne tik pralaimi, bet jau ir lagaminus pakuojasi, tačiau šitose nemanau jog Nigerija transformuosis per kelias dienas iš beviltiškos komandos į monstrišką futbolo mašiną, o bosniai praras pasitikėjimą savo jėgomis. Iš esmės europiečiai turėtų kontroliuoti žaidimą ir diktuoti savo sąlygas bei lošti pirmu numeriu na, o afrikiečiai bandys prigaut kontroatakomis. Bosniai nemanau jog naudos 5-3-2 schemą, kuria taikė prieš Argentiną, bus 4-4-2 arba 4-5-1, oponentai kokią gali naudot nuspėt sunkiau nes po prastų varžybų treneris gali kardinaliai keist tiek taktiką tiek sudėtį, bet manau loš įprasta 4-4-2.



Lauksim gražaus ir dinamiško futbolo su laiminga pabaiga, o verdiktas būtų: Bosnia ir Hercogovina 3 - 1 Nigerija

Daugiau apie Apžvalgos