Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Australian Open: Novak Djokovic - Rafael Nadal"7 Years challenge" – Novakas Džokovičius prieš Rafaelį Nadalį 2019 metų “AO” finale.


Dar keletą metų ir būtų populiarusis interneto trendas atkartotas teniso pasaulyje. Ką turime omenyje? Tikriausiai visi yra girdėję apie prieš 7 metus vykusi “Australian Open” finalą, kuriame susitiko būtent šie teniso žaidėjai. Tiesiog nuostabiai atitinka ir 2012 metų reitingai, Novakas Džokovičius rikiavosi pirmoje reitingo vietoje, o Rafaelis Nadalis antroje, kaip ir šį sezoną. Tą kartą pergalę po penkių setų kovos, rezultatu 5-7, 6-4, 6-2, 65-7, 7-5 pasiekė serbas.


Tie metai tikrai galėjo būti praminti Džoko ir Rafos finalo metais, nes tenisininkai dar 4 kartus susitiko skirtingų turnyrų finaluose. Žinoma “Roland Garros” finale R. Nadalis pasiekė saldų revanšą.


Grįžkime į dabartį, kurioje mažai kas pasikeitė.

Reitingas išlieka toks pats, žaidėjai ir toliau karaliauja teniso pasaulyje, abu turėjo nuosmukių, bet grįžo į teniso olimpą. Visgi M. Wilanderis pastebi, kad ne viskas taip paprastą ir jei žiūrėtume į žaidimo kreivę ir lygintume 2019 metus su 2012 šie teniso olimpo dievai tapo dar galingesni ir dar labiau įtvirtino savo pozicijas tenise.


Novakas Džokovičius po ilgų klajojimų ir savęs ieškojimo grįžo prie ištakų bei senojo trenerio, tačiau tapo veganu, pakeitė mąstymą, žaidime atsirado dar daugiau patirties, o su amžiumi savo talentą išnaudoja įvairiau. Visgi emocijos ir kantrumas vis dar yra serbo ydos, kurios, net šiame turnyre po tiek metų daro neigiamą įtaką.


Rafaelis Nadalis pateikė tikriausiai didžiausių staigmenų per pastarąjį laiką. Ispano žaidime atsirado žymiai galingesnis ir pavojingesnis padavimas, kurio dėka jis atlieka net "serve and volley" taktiką, ko galima sakyti niekada nebuvo šio žaidėjo repertuare. Nuo praeitų metų pabaigos žaidėjas gydėsi traumas, turėjo įvairių procedūrų, o sezono pradžioje atrodė nepasiruošęs ir sklido gandai apie “AO” praleidimą dėl traumų. Antroji reitingo raketė visiem įrodė, kad tai yra melas, o savo žaidimu tiesiog triuškino visus varžovus, net tuos, kurie atrodo turėjo pademonstruoti kažką ypatingo.


Praeitų metų Vimbldono pusfinalyje susitikę tenisininkai pademonstravo puikų tenisą ir dar vieną penkių setų akistatą, kurioje triumfavo būsimas to turnyro nugalėtojas N. Džokovičius. Tačiau jei tą kartą Ispanijos geriausias tenisininkas būtų turėjęs dabartinį žaidimo braižą viskas galėjo būti kitaip.

Finalo prognozė


Šiam finalui matysime puikią gynybą ir katik atsiradusią puikią formą iš Serbijos, bei naują ir pasikeitusį agresyvų puolimą iš Ispanijos. Tas pats M. Wilanderis sakė, kad Rafa mėgsta rizikuoti ir daug stato ant vienos kortos, tačiau ta rizika ir agresija kol kas puikiai pasiteisina. Kol kas šiai dienai grunto karalius yra tapes ir Australijos kietosios dangos karaliumi ir savo forma, žaidimu bei padaryta pažanga lenkia varžovą pusę žingsnio, o gal ir visu.  Tikriausiai šiame “NextGen” skriaudikų finale nepavyks išvengti 5 setų akistatos ir ilgo sėdėjimo prie televizoriaus ekranų. Ką dar galima pridūrti prieš 53-čią šių žaidėjų susitikimą ATP ture?