Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Australian Open: N. Džokovičius prieš J. Tsonga


Praėjo jau 11 metų nuo jų susitikimo Australijos didžiojo kirčio turnyro finalo, kuriame žaidė būtent šie du žaidėjai Novakas Džokovičius ir Jo Wilfriedas Tsonga. Tie patys žaidėjai dar 2010 metais susitiko šio turnyro ketvirtfinalyje.


Kaip klostėsi jų paskutiniai susirėmimai šiame turnyre?


2008 metų finale serbas pranoko savo varžovą rezultatu 3-1 setais, o dar po dviejų metų šie žaidėjai sužaidė puikų ketvirtfinalio mačą, kuriame 2-3 triumfavo prancūzas.


Nuo šių nuostabių kovų praėjo nemažai laiko, o žaidėjai praėjo ugnį ir vandenį, tačiau po tiek laiko matome N. Džokovičių reitingo viršūnėje, o 177-tą užimantį prancūzą pagaliau atsigaunantį po sunkių karjeros traumų. Nors žaidėjai dėl susiklosčiusių situacijų pasuko skirtingais keliais, tačiau prancūzo talentas vis dar niekur nedingo, todėl net ir po visų sunkių traumų, prancūzo galimybių duoti kovos pirmajai teniso raketei reikėtų nenuvertinti.

Novakas Džokovičius


Prieš sezoną Serbijos tenisininko komandoje buvo nudirbtas labai geras darbas ir žaidėjas pasiruošė beveik 100% artėjantiems iššūkiams. Prieš ATP turą buvo sužaistas pasiruošimo turnyras, kuriame pasiektas triumfas, vėliau pirmasis oficialus turnyras, kur netikėtai pusfinalyje nusileista puikiai žaidusiam ispanui Roberto Bautistai.


Vertinti serbo formą šioje sezono stadijoje galima tik teigiamai, nors pirmasis mačas parodė, kad serbui šiame turnyre lengva tikrai nebus. Nors Djokovičius pirmajame susitikime ir neturėjo daug vargo, tačiau jame buvo galima įžvelgti ir silpnąsias serbo klaidas, viena iš jų – problemos priimant pirmuosius priešininko padavimus.


Jo Wilfriedas Tsonga


Prancūzas metų pradžią pradėjo geriau, nei užbaigė praeituosius. Dar praeitais metais jam teko iškentėti operaciją, ilgą reabilitaciją ir sunkų sugrįžimą į tenisą, kuris tikrai nebuvo toks sėkmingas, ypač Davis’o taurės finale. Šie metai Jo prasidėjo solidžiai, pasiektas pusfinalis Brisbanėje ir pademonstruotas užtikrintas bei galingas teniso žaidimas. Dabar jau pirmame etape įveiktas suktas ir nemalonus priešininkas Martinas Kližanas dėka galingo žaidimo ir puikaus padavimo.


Ko galime tikėtis šiame susitikime?

Žaidėjai susitiks karjeroje jau 24-tą kartą įvairiuose frontuose, tad vienas kitą jie pažįsta puikiai, o tikėtis, kad kažkuris žais ne pilna jėga, ar kažkaip nepaklus teniso dėsniams neverta, nes aukščiausio lygio žaidėjai bus pasiruošę. Didžiausias Prancūzijos žaidėjo privalumas padavimas, kuris išspręs daugelį problemų ir padės siekti savo laimėtų geimų, tuo tarpu Novakas gali vėl susidurti su problemomis žaidžiant galingą tenisą, tačiau jis pranoks varžovą su laiku, klausimas kiek jam prireiks geimų palaužti varžovą?