Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Sporto lažybų eksperto Vamos!! klausimai/atsakymai"Sveiki visi. Ilgai spardžiausi ir nežinojau ar noriu tokio interviu, bet matau, kad susidomėjimas didelis ir tai džiugina. Noriu pasakyti, kad atsakinėsiu ne į visus klausimus, todėl jei į jūsų užduotą klausimą neatsakiau - neįsižeiskite. Iškart turiu nuliūdinti - video nebus. Aš nesu viešas asmuo ir mano tikslas niekada nebuvo tokiu tapti. Be to, man labai patinka rašyti.


"Kokiomis veiklomis dar užsiimate be lažybų?"


Esu aktyvus investuotojas.Turiu savo įmonę, prie kurios veiklos prisidedu minimaliai. Taip pat, esu investavęs į kelias įmones/start up'us. Esu bandęs investavimą į Forex'ą, pokerį. Į kriptovaliutas įkišti rankų nespėjau ir tuo dabar labai džiaugiuosi. Kitose veiklose esu pasyvus, nes nemanau, kad užtektų laiko ir motyvacijos daryti du darbus labai gerai. Negali visur būti geriausias, reikia susikoncentruoti į vieną.


"Kaip jūsų gyvenime atsirado lažybos?"


Dabar jau ir neatsiminsiu, bet tiksliai žinau, kad dar būdamas nepilnametis eidavau su draugais į Orakulą ar Topsportą darytis tapetų. Kitą dieną mokyklos bibliotekoj eidavom tikrintis rezultatų.


"Kiek per mėnesį pasidaroto pelno? Arba per metus?"


Per paskutinius 15 mėnesių esu uždirbęs šiek tiek daugiau nei 2000 unitų. Unito vertės, deja, nerašysiu, bent jau ne šiame interviu.


"Kiek, Vamos, tau metų?"


Labai nemėgstu, kai mane vertina pagal amžių, nes tai neturėtų būti svarbus rodiklis. Yra labai daug jaunų žmonių, kurie protingi ir kažką pasieks gyvenime, kaip ir yra daug vyresnio amžiaus žmonių sėdinčių kalėjime. Šiuo metu man 29-eri.


"Egzotiškiausia lyga kurioje teko statyti? Ar apsiriboji tik didžiųjų lygų statymais?"


Šiaip nestatau egzotinėse lygose (arba jau nebepamenu), bet Australija su savo kengūrom ir kosminiais statymais man yra didžiausia egzotika :)


"Be lažybų, kokį darbą labiausiai norėtum dirbti, jei tik turėtum galimybę?"


Dabar nesugalvoju. Kai taip ilgai dirbi ant savęs, tai sunku sugalvoti koks turėtų būti darbo pobūdis, kad man patiktų. Taip pat, labai nemėgčiau, jei man kažkas vadovautų, tai turbūt reiktų rinktis direktoriaus ar vadovo pareigas.


"Prieš tampant sėkmingu lošėju, kiek laiko buvote nesėkmingas lošėjas? Jeigu išvis toks buvote."


Neatsimenu, kad kada nors būčiau nesėkmingas lošėjas. Taip, kažkada visiškai nesigaudžiau kaip ir ką reiktų daryti, kad laimėtum, bet dėl to ir nepersistengdavau su sumomis ir savo paties analizėmis. Pačioje pradžioje ieškodavau kas geriau moka lažintis nei aš ir naudodavausi jų statymais bei iš jų mokydavausi. Net kai ir nemokėjau laimėti lažybose pats, aplink visada būdavo žmonių, kurie patardavo ką ir kaip daryti, todėl šio tarpsnio mano lažybų karjeroje nebuvo arba aš neatsimenu.


"Kaip tėvai, mergina/žmona, giminės reaguoja į tavo veiklą (pragyvenimo šaltinį) ?"


Tėvai nesupranta, bet per daug nesikiša. Jiems svarbiau, kad būčiau laimingas ir sveikas, o kaip užsidirbu pragyvenimui, tai jau mano paties reikalas. Žmona patenkinta, ji kuruoja verslą į kurį aš investuoju (plačiau nebus, sorry) ir tikisi, kad kažkada visą lažybų kapitalą perkelsim į verslą. Ji labiausiai pergyvena, kai man nesiseka, mato, kaip išgyvenu ir visokeriopai padeda. Giminės per daug nežino, vyresni nelabai supranta kaip tai yra apskritai įmanoma, bet aš jų per daug ir neįtikinėju.


"Kokia tavo kasdieninė rutina (kaip atrodo Vamoso diena)?"


Na vieno atsakymo į tokį klausimą nėra. Kiekviena diena kažkuo panaši ir kažkuo skiriasi. Rytas visada prasideda nuo didelio kavos puodelio. Tada kartais sėdu prie lažybų, kartais tvarkau kitus reikalus. Varau sportuoti arba nebūtinai. Leidžiu laiką su vaiku. Važiuojam pietauti. Arba gaminamės namuose. Vakare sėdu prie live varžybų ir jei po visko užtenka jėgų, tai išsianalizuoju kitos/kitų dienų įvykius. Šiaip, mano diena turbūt panaši į bet kokio paprasto žmogaus, tik skirtumas tas, kad kol jūs dirbate dieninius darbus, pas mane yra rytinis ir vakarinis.


"Kaip atsakai į nepažįstamų žmonių standartinį klausimą, ką veiki gyvenime? Kokia veikla užsiimi? Kur dirbi?"


Na aš šiaip jau turiu specialybę ir universitetinį išsilavinimą, bet žmonėms sakau, kad esu analitikas.


"Ar tai pagrindinis tavo pajamš šaltinis? Nebuvo kilusi mintis mesti statymų veiklą?"


Taip, pagrindinis. Dėl metimo, tai gali būti, kad kažkuriuo metu tokių minčių buvo, bet tai galėjo būti nebent prieš 3 metus, kai buvau nesėkmingai investavęs į kitą lošėją ir buvau sudeginęs didelę savo banko dalį. Na bet net ir tuo metu turbūt negalvojau apie metimą, o ieškojau būdų atsigauti. Nes sugebėjimas niekur nedingo, tik aplinkybės susiklostė labai nepalankiai.


"Ar investuoji pinigus į nekilnojamą turtą, akcijas, t.t.?"


Taip, investuoju. Į akcijas pasyviai, bet prieš atrandant lažybas akcijomis domėjausi labai rimtai.


"Ar žiūrint ir tavo perspektyvos lažybų bendrovės daro mažiau klaidų, lyginant prieš metus ar kelis?"


Taip. Ir mane ši tendencija šiek tiek neramina, nors aš apie tai per daug ir negalvoju. Klaidų jie dar daro mažose lygose, bet didžiosiose, o ypač Eurolygos pagrindinėse linijose, logiškai mąstant beveik neįmanoma rasti vertės. Bukmekeriai patys netampa protingesniais, bet manau, kad didelę dalį darbo atlieka kompiuteriai. Darosi sunkiau, bet iš kitos pusės, tai pasiūlos vertė priklauso ne tik nuo bukmekerio, bet ir nuo lošėjų. Ir kol didžioji dauguma bus pralošiantieji, tol iš lažybų užsidirbti galės ir bukmekeriai, ir tie, kurie susigaudo.


"Tavo sūnus sakytų : tėti, noriu užsiimti lažybomis ir gyventi iš to, kaip ir tu... pritartum tam?"


Autobuso vairuotojui vaikas sako, kad nori užaugęs vairuoti autobusą. Nemanau, kad kas nors linkėtų savo vaikui tapti lošėju. Nesvarbu, kad laiminčiu. Aš pripažįstu, kad esu lošėjas ir tuo nesididžiuoju. Ir savo vaikui to nelinkėčiau - labai daug streso, daug nerimo ir nervų. Kartais susimąstai ar visi uždirbami pinigai verti to. Ir iškart supranti, kad aišku verti, nes ne dėžes nešiot ar žuvis darinėt reikia. Bet savo vaikui norėčiau tokio darbo, kuriuo jis galėtų mėgautis be įtampos. Visi to savo vaikams linkime. Kita vertus, niekada nedrausčiau jam daryti to, jei jis mano, kad darys tai geriausiai.


"Kaip tvarkaisi su prastais periodais? Ar tuo metu nekyla abejonių savo pasirinkimais?"

Sunkiai tvarkausi, bet visada susitvarkau. Aš juos stengiuosi praignoruot ir šiuo metu tiesiog esu įjungęs mąstymo režimą "nebus jokio swingo" ir tiesiog dirbu savo darbą. Bet jie atsiranda nepastebimai, kai susideda kelios netinkamos aplinkybės, pvz.:


Sumažėjusi pasiūla

Nusisukusi sėkmė

Loginį mąstymą pakeičia emocinis


Pora statymų nepraeina, pora nepasiseka, dar keli prasti sprendimai ir žiūrėk per kelias dienas -100u.


O tvarkausi aš su jais paprastai, tai iš čia galit ir jūs pasiimti kelis patarimus:


Pradžioj susimažinu unitą ir plaukiu pasroviui imdavas viską kas pagal mane turi value, t.y. neatmetinėju jokių statymų, arba neimdamas visiškai nieko;


Pasidarau kelių dienų pertrauką, stebiu, bet nestatau;


Jei matau atsigavimo ženklus, išlaukiu idealaus statymo ir smogiu. Jei pataikau - swingo nebelieka. Jei ne, vėl grįžtu prie mažesnių sumų ir laukiu, kol statymai pradės eiti į mano pusę. Lapkritis buvo prasčiausias mėnuo per paskutinius 5mėn., bet net ir jį pabaigiau su pliusu, nes sugebėjau pralaukti nesėkmingą ruožą su mažu nuostoliu ir kai jau atgavau pasitikėjimą savo jėgomis, sukaupiau visą energiją ir įdūriau Žalgirio -4. Kaip baigėsi matėt patys, bet svarbiausia yra ne + ar - balanse, o pasitikėjimo savo jėgomis atgavimas. Jei statymas eina su paskutiniu varžovų nepataikytu metimu, tai reiškia, kad vis dar darau kažką ne taip arba tiesiog toks laikas, kai reikia viską daryti atsargiau, kitaip tariant, išlaukti.


"Didžiausias tavo laimėtas statymas uz įvykį, kokiose varzybose? Didžiausia pralaimėta suma už įvykį lažybose?"


Aš čia turbūt labai konservatyviai pasirodysiu, bet, kadangi, turiu griežtas taisykles, tai ir didelių nuokrypių su laimėjimais/pralaimėjimais nebus. Didžiausias laimėtas statymas, tai Avellino - Cantu over šio sezono pradžioje iš kurio pliuso buvo 6370. Tiesa, pats mačas nebuvo toks pelningas, nes šiek tiek draudžiausi. Taip pat, pernai turėjau Real Betis pergalę prieš Obradoiro. Laimėjimas buvo lygiai 6k, statyta buvo 3k su vidutiniu 3 koeficientu.


Stambiausias praloštas statymas buvo 3000, jei mano statistika nemeluoja.


"Sveikas nuo kokių sumų pradėjai statyti, patys pirmi statymai tavo?"


Tie visai pirmieji, tai turbūt po 1 litą buvo. Pradėjus rimtai lažintis, mano standartinis statymas buvo, berods, 60eur. Arba 30eur. Dabar labai sunku pasakyt, nemažai metų praėjo.


"Audi ar bmw?"


Niekada nesupratau kodėl žmonės ginčijasi dėl visiškai neįdomių dalykų. Kas ką nori, tas tą vairuoja. End of story.


"Ar sutinki su teiginiu jog tikras lošėjas niekada nesustos?"


Nežinau kas šiame kontekste yra tikras lošėjas. Jei ligonis, kuris pralaiminėja pinigus ir neša daiktus iš namų, kad tik galėtų palošt, tai jam padėti gali tik gydytojai. Ir taip, turbūt toks žmogus dažniausiai nesustos, bet, vėlgi, ne visos taisyklės galioja visiems žmonėms.


Jeigu kalbame apie laiminčius lošėjus (ligonius), tai jiems sustoti nėra tikslo. Čia kaip narkomanas, kuris pragyvenimui leidžiasi narkotikus ir už tai gauna dideles sumas pinigų. Tai kam sustoti?


"Trys daiktai, kuriuos pasiimtum į negyvenamą salą?"


Tokie klausimai man sukelia galvos skausmą. Reiktų išsiaiškinti kaip tie daiktai skaičiuojami. Ar, pvz., automobilis yra skaičiuojamas kaip vienas daiktas neatsižvelgiant į tai, kad jame yra daug mažesnių daiktų? Rūbai, kuriuos esi apsivilkęs - daiktai ar ne? Ir pvz., ar internetas yra daiktas šiuo atveju? Nes be jo turbūt sunkiai išgyvenčiau. Taip pat, klausimas, o kokio bb aš į tą salą važiuoju? Gal galiu nevažiuoti? :D


Ok, jei rimčiau, tai turbūt būtų dalykai, kurie padėtų man prasigyvent ir susiorganizuoti maisto:


Koks nors šveicariškas peilis su mažu kirvuku;


Aparatas, kuris jūros vandenį verčia į gėlą;


Užrašų knygutė, kad galėčiau kažkur išliet mintis ir nenušokčiau nuo proto.


"Kokia tavo statymų strategija? Kaip atsirenki statymus pagal kokius kriterijus vertini pasirinkimus?"


Geras bandymas :D


Ok, jei rimtai, tai šiek tiek paslapties išduosiu:


Pradžiai, turiu tam tikrų strategijų, kuriom išrasti prireikė daug metų. Nėra taip, kad va jaučiu, jog šiandien Žalgiris laimės ir statau;


Turiu žmogų, kuris kiekvieną dieną atsiunčia man paklodes prirašytas su traumuotais žaidėjais, trenerių pasisakymais ir pan.;


Žinau visus žaidėjus ir trenerius, kurie žaidžia/treniruoja Europoj (išskyrus mažas lygas arba lygas, kuriose nestatau).


Viską sudėjus gaunasi neblogas kombo lažyboms.


"Ant kokių dar sporto įvykių statydavai karjeros pradžioje ?"


Ledo ritulys, tenisas, futbolas. Buvo ir rankinio, tiesa, tie statymai buvo ne mano. Ledo ritulį dar ir dabar spėliočiau neblogai, tik tam laiko nėra. Labiausiai čia man patikdavo dideli kofai už minusines foras. Visgi, laiko viskam neužtenka, reikia rinktis tai, ką geriausiai išmanau - krepšinį.


"Kokie yra Tavo ilgalaikiai (10-20 metų) tikslai ir siekiai lažybose? Laimėti 1 milijoną? O gal laimėti 10 milijonų?"


Ilgalaikių tikslų nesu užsibrėžęs, nes jie tik sudarytų papildomą spaudimą. Kam man tai? Tarkim per sezoną uždirbu 100, tai ar man būtinai reikia užsibrėžti kitam sezonui 200? Šį sezoną aš darau netgi atvirkščiai. Po praeito nerealaus sezono, kai viršijau sau išsikeltus uždavinius, šiame neturėjau jokio konkretaus tikslo ir jau turėjau geriausią mėnesį ever su 500u pliuso, kai iki tol geriausias buvo 250u. Nemanau, kad tikslų išsikėlimas yra būtinas veiksnys. Labai daug išsiplėsti aš turbūt ir galimybių neturiu, nes sumas, kuriomis statau dabar, yra labai sunku pastatyt.


"Ar kada nors susimąstei kokia bus Tavo, kaip lošėjo, karjeros pabaiga?"


O ar žmonės susimąsto, kokia bus jų paskutinė darbo diena prieš išeinant į pensiją? Niekada apie tai negalvojau, gyvenu šia diena.


"Ką veiksi, kai būsi pensijoje?"


Keliausiu. Jei iki pensijos išgyvensiu, tai keliausiu. Kitaip tariant, nustosiu lenktyniauti ir pradėsiu gyventi.


"Vamos!!, ar padėjo tau kiti žmonės ar visko pasiekei vienas, savo jėgomis?"


Manęs čia niekada nebūtų, jei ne keletas žmonių, kurie buvo mano lažybų kelyje. Ačiū jiems už tai. Labiausiai dėkingas esu Mindaugui, su kuriuo dabar ryšys nutrūkęs. Jis man parodė kas yra svarbiausia lažybose ir kaip iš tikrųjų reikia lažintis. Be jo aš tikrai nebūčiau tuo, kuo esu dabar.


"Man tu lažybų Kobe Bryantas, būtent savo mentalitetu ir darbo etika. Linkiu ir toliau sėkmingai augti šioj srity! "


Ačiū už gražius žodžius. Iki Michaelo Jordano ar Lebrono James'o dar reiks paaugti ar Bryantas už juos geresnis? :)))


"Kas ir kaip nepaisant visų suklupimų tave užmotyvavo nesustoti ir būti ten kur esi šiandien?"


Nemanau, kad visame procese buvo daug suklupimų. Visą laiką žinojau savo tikslą ir kaip jį pasiekti. Toliau darbas ir griežtos taisyklės. Nemanau, kad man po mano nuopolių buvo sunku stotis. Gyvenime yra situacijų, kai žmonės praranda norą gyventi ir siekti tikslų, man taip nėra nutikę, nors ne visada buvo lengva. Sukandi dantis ir važiuoji toliau.


"Kaip pavyko atsikratyti arba suvaldyti didelį permastymą (angl. overthinking) renkantis įvykio baigtį?"


Geras klausimas. Su overthinkinimu aš labai dažnai pykstuosi. Ir gyvenime esu linkęs overthinkinti, bet man tai tik trukdo. Lažybose tai veikia kaip stabdys, kad neimtum visų statymų iš eilės, bet kartais genialumas slypi paprastume ir per daug ir per ilgai galvojant priimi blogesnį sprendimą. Geriausia, manau, save įsistatyti į tam tikrus rėmus ir nepalikti per daug vietos interpretacijoms, jeigu šios maišo.


"Kokie maži dalykai tave džiugina gyvenime?"


Labai retai gaunu pasidžiaugt mažais dalykais, nes gyvenu gan greitą gyvenimą su daug įvairių teigiamų ir neigiamų emocijų ir turbūt nemoku jais džiaugtis. Labiausiai mane džiuginantis ir iš kosmoso sugrąžinantis dalykas yra vaiko šypsena. Kol neturėjau savo, tol galvojau, kad tai yra paistalai. Bet tas mažas daiktas žiūri į tave ir, atrodo, kad skaito tavo mintis ir kai nusišypso tiesiog negali nenusišypsoti atgal.


"Kas svarbiausia yra sėkmingam lošėjui: analitinis mąstymas, matematinė nuovoka, mokėjimas vertinti statistiką, intuicija ar dar kažkas?"


Svarbiausia yra visuma. Turi būti visko po šiek tiek, kad mechanizmas veiktų. Gali išmanyti banko valdymą tiesiog puikiai ir apie tai gal net paskaitas vestum, bet tai kas tau iš banko, kurio negalėsi papildyti, nes neturi teisingos lažybų strategijos? Arba turi labai daug potencialo lažybose, gerai nuspėji baigtį, bet darai tapetus arba statai per didelėm sumom. Viskas turi būti tvarkingai, rizikos paskaičiuotos, statymų taktika pasirinkta, laiko paskirta.


"Ar sutiktum už atitinkamą atlygį su kažkuo pasidalinti viskuo, ką žinai apie lažybas"


Nesutikčiau, bet dažnai pasidalinu mintimis nemokamai.


"Koks lažybininkas Tau pačiam yra lažybų autoritetas (idealas)?"


Aš niekada nesidomėjau kokių jų yra. Žmonės, kurie mane pažįsta, žino, kad lažybose autoritetas esu tik pats sau.


"Kodėl lažybose statant ant futbolo laimėti sunkiau nei statant krepšinyje?"


"Ar taip yra dėl to, kad futbole yra mažas rezultatyvumas ir rezultatai dažnai turi mažai koreliacijos su tikraisiais komandų pajėgumais? "


Pacitavau ir klausimą, ir atsakymą, kurį pats parašei. Krepšinis parankiausia sporto šaka dėl to, kad čia yra daug taškų ir tendencingos baigtys rungtynių eigoje labiau išlygina sėkmės/nesėkmės įtaką. Futbole užtenka vieno netyčiuko ir viskas gali būti baigta. Bet krepšinyje, jei pataikei metimą iš centro, už tai gausi tik tris taškus ir rungtynėms laimėti to nepakaks.


"Overis ar underis?"


Overis. Nemėgstu underių nei statyt, nei stebėt, nei analizuot. Anksčiau underiai buvo aukso kasykla. Dabar stengiuosi ignoruoti "gerus" underius.


"Kokias pagrindines klaidas daro pradedantieji lošėjai?"


Where do I start? Turbūt pagrindinė klaida, kad pirma pastato, o tik vėliau pagalvoja. Prieš pradedant statyti reiktų išsianalizuoti konkrečius pasirinkimo motyvus - ar long run'e jie neš pelną. Tai turbūt pagrindinė pradedančiųjų klaida yra, kad jie apskritai sugalvojo statyti.


"Ar dažnai pasikliauji nuojauta?"


Labai dažnai kliaujuosi nuojauta atmesdamas statymą. Kartais atrodo, kad statymas idealus, bet nuojauta sako, kad bus blogai ir ji tikrai dažnai pasiteisina.


Užduoti klausimus galite čia statymai.com/forum/lazyb...sekmingas-losejas-vamos/