Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Dakaro statymai ir lažybos【2024】


Naujųjų metų pradžia kasmet tradiciškai reiškia ir tai, kad prasideda kone laukiamiausias metų automobilių sporto renginys – Dakaro ralis. 


Šis ralis laikomas sunkiausiu visame pasaulyje ir išsiskiria tuo, kad jame galima išvysti ne tik profesionalius lenktynininkus, bet ir, pavyzdžiui, žinomus ar verslininkus ar kitų sporto šakų atstovus. 


Dakaro ralis tradiciškai yra itin populiarus ir Lietuvoje, o prie to prisideda ir pastaruoju metu vis gerėjantys mūsų šalies sportininkų pasirodymai šiose lenktynėse. 


Lietuviai Dakare 


Kaip ir kasmet pastaruoju metu, į Dakarą atvyks išties didžiulė Lietuvos sportininkų delegacija. Tiesa, šiemet lenktynėse nedalyvaus tokios Dakaro legendos kaip Arūnas Gelažninkas ir Antanas Juknevičius. A. Gelažninką jau galima vadinti Dakaro legenda, kadangi šis lietuvis net dukart laimėjo motociklų „vienišių“ įskaitoje. 


Džiugu, kad į Dakarą sugrįžta Rokas Baciuška, pernai su lengvuoju bagiu finišavęs trečioje vietoje, o šiemet sulaukė pasiūlymo prisijungti prie gamyklinės komandos, o tai reiškia maksimaliai gerą aptarnavimą ir naujausias automobilio detales. Tai leidžia tikėtis dar geresnio rezultato 2024 metais. 


Vaidotas Žala pernai liko vos per žingsnį nuo dešimtuko, o šiemet lenktynes šturmuos su nauju bolidu. Belieka tikėtis, kad atsinaujinimas leis ne tik patekti į dešimtuką, bet ir pakovoti dėl dar aukštesnių vietų. 


Tikrai ne turistauti į Dakarą vyksta ir Benediktas Vanagas, kuris šiemet turės ir naują šturmaną – Kuldarą Sikką. Kaip ir V. Žala, taip ir B. Vanagas lenktynėse pasirodys su nauju automobiliu. 


Lietuvos Dakaro fanai tikrai turėtų nepraleisti pro akis ir keturračių įskaitos, į kurią vėl sugrįžta Lasivydas Kancius, kuris prieš porą metų realiai kovojo dėl vietos ant podiumo, o pernai lenktynių, deja, nebaigė. 


Į lenktynes sugrįžta ir Gintas Petrus, o jo buvęs šturmanas Tomas Jančys taip pat išbandys savo laimę jau kaip pilotas. 


Lietuva šiemet vėl turės savo atstovus ir sunkvežimių įskaitoje, kurioje varžysis Vaidotas Paškevičius su savo komanda. 


Dakaro kategorijos 


Dakaro ralis išsiskiria ir savo kategorijų gausa ir nors prestižinės yra trys kategorijos: automobilių, motociklų ir sunkvežimių, nereikėtų pamiršti ir kitų kategorijų šiose lenktynėse. 


Taip pat būtina išskirti keturračių ir lengvųjų motobagių įskaitas. Lietuviams pastaruoju metu taip pat itin aktuali buvo motociklų „vienišių“ įskaita, kurioje net du kartus triumfavo A. Gelažninkas. 


Žinomos pavardės lenktynėse 


Dakaro ralyje niekada netrūksta žinomų pavardžių ir jos nebūtinai būna susijusios su automobilių sportu. Pavyzdžiui, prieš keletą metų Dakare savo sėkmę bandė buvęs Londono „Tottenham“ futbolo komandos treneris Andre Villas-Boas. 


Vis tik daugiausiai dėmesio skiriama pilotams, galintiems realiai pretenduoti į pergalę. Šiemet garsių lenktynininkų tikrai netrūks, kadangi Dakare važiuos Nasseras Al Attiyah, Orlando Terranova, ralio žvaigždė Sebastienas Loebas, „Ferrari“ piloto Carloso Sainzo tėvas Carlosas Sainzas vyresnysis ir daug kitų puikiai pažįstamų pavardžių. 


Dakaro statymai ir lažybos 


Nenuostabu, kad tokio masto renginys sulaukia itin daug dėmesio ir iš lažybininkų, kurie pateikė ir 2024 metų lenktynių Dakaro prognozes


Populiariausioje automobilių įskaitoje favoritu laikomas N. Al Attiyah, o už jo rikiuojasi O. Terranova ir S. Loebas. Įdomu tai, kad lažybininkai tikisi, kad tarp lietuvių automobilių įskaitoje aukščiausią vietą užims B. Vanagas. 


Dakaro lažybas rasite visose didžiausiose lažybų bendrovėse. 


Dakaras tiesiogiai 


Kaip ir įprasta, kiekvieną dieną lenktynių apžvalgines laidas transliuos BTV televizija. Dėl nestandartinio lenktynių formato, tiesioginių transliacijų iš Dakaro tiesiog nebūna, o gyvai rezultatus galima sekti oficialiame Dakaro puslapyje ar mobiliojoje programėlėje. 


Daugiau apie Lažybų gidas