Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Krepšinio statymai ir jų tipai


Lietuvoje praktiškai kiekvienas myli krepšinį ir nepraleidžia Lietuvos rinktinės ar mylimų klubų rungtynių. Kad rungtynių stebėjimas taptų dar įdomesnis, dalis šio sporto mylėtojų atlieka krepšinio statymus lažybų bendrovėse ir taip rungtynėms suteikia papildomo azarto.


Visada galima rinktis atlikti statymą už vienos ar kitos komandos pergalę, tačiau ilgainiui suprasite, kad tai ne visuomet yra pats geriausias ir produktyviausias sprendimas. Krepšinio prognozėse ir statymuose dažnai susidursite su kitokiomis baigtimis, su kuriomis pabandysime jus supažindinti.


Statymai už pergalę


Mūsų jau minėtas statymo tipas, kuris yra pats paprasčiausias, tačiau ne visuomet pats efektyviausias. Šiems statymams atlikti jums tereikia pasirinkti, kuri komanda laimės rungtynes, o tokį statymo tipą galite nesunkiai išbandyti Europos krepšinio čempionato statymuose.


Statymai už pergalę dažniausiai apsimoka tuomet, kai statote už rungtynių autsaiderį, kuris, jūsų nuomone, gali nugalėti stipresne laikomą komandą. Jei statysite už aiškios komandos favoritės pergalę, jūsų laimėta suma bus minimali.


Pranašumo statymai


Kiek sudėtingesnis krepšinio statymo tipas, tačiau šiek tiek pasigilinus suprasite, kad tai – pradinukų lygio matematika.


Atliekant tokį statymą jūs suteikiate tam tikrą taškų pranašumą vienai iš komandų. Šie taškai bus pridėti prie vienos iš komandų finalinio rezultato.


Pabandykime viską paaiškinti paprastu pavyzdžiu:


Komanda A susitinka su komanda B. Mes renkamės pranašumo statymą komanda A +7,5. Tai reiškia, kad prie finalinio komandos A taškų skaičiaus bus pridėti 7,5 taško. Kalbant dar paprasčiau, šis statymas reiškia, kad komanda A rungtynių nepralaimės daugiau nei 7 taškais. Šiuo atveju mums tinka ir bet kokia A komandos pergalė ir pralaimėjimas iki 7 taškų.


Dar vienas pavyzdys su minusiniu pranašumu:


Komanda A susitinka su komanda B. Mes renkamės pranašumo statymą komanda B -7,5. Tai reiškia, kad iš galutinio komandos B taškų skaičiaus bus atimta 7,5 taško ir tuomet žiūrima, ar to vis tiek užtenka pergalei. Tokiu atveju mus tenkina B komandos pergalė bent 8 taškų persvara.


Tokie statymai gali suteikti didesnį koeficientą statant už favoritus arba aiškius autsaiderius.


Įmestų taškų statymai


Dar viena itin paprastas krepšinio lažybų statymo tipas – įmestų taškų suma. Šiuose statymuose jus renkatės, kiek per rungtynes bus įmesta taškų.


Atliekant šiuos statymus galima rinktis pačias įvairiausias variacijas: kiek taškų įmes abi komandos, kiek įmes viena komanda, kiek bus taškų pelnyta per vieną kėlinį ir t.t. Variacijų čia randame labai daug.


Tokiuose statymuose būna pateikiama taškų suma ir jums belieka pasirinkti, ar ši suma bus peržengta, ar ne. 


Tokie statymai gali puikiai pasitarnauti, jei domitės tam tikromis lygomis ar komandomis ir žinote, kokį žaidimą jos žaidžia. 


Ilgalaikiai krepšinio statymai


Jei jums nėra problema savo pinigus „užšaldyti“ ilgesniam periodui, galite rinktis ilgalaikių krepšinio statymų pasiūlą.


Tai statymai, kuomet jūs spėjate tai, kas įvyks ne po vienerių, o po kelių rungtynių ar net viso sezono.


Paprasčiausias pavyzdys – jūs prieš sezoną galite statyti, kas laimės Eurolygą, o statymas laimėtas ar pralaimėtas bus tik pačioje sezono pabaigoje.


Europos krepšinio čempionate taip galima spėti, kurios komandos išeis iš grupės, ar kas iškovos medalius.


Tokie statymai dažnai garantuoja kiek didesnį koeficientą, tačiau ir rizika susijusi su juo yra didesnė.


Kitų rūšių statymai


Mes aptarėme pagrindinius krepšinio lažybų statymų variantus, tačiau jų yra gerokai daugiau, o visus juos išanalizuoti galite patys, apsilankę bet kurioje lažybų platformoje.


Galite statyti kiek tam tikri žaidėjai įmes taškų, kiek bus užfiksuota pražangų, kuri komanda įmes pirmą tritaškį ir t.t.


Apibendrinimas


Europos krepšinio čempionato statymai yra dažnai iki galo neišnaudojama sporto lažybų sfera. Daugelis dažniausiai renkasi tiesiog paprasčiausius statymus už pergales, tačiau tai toli gražu ne visada yra efektyviausias sprendimas.

Daugiau apie Lažybų gidas