Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Pertraukėlės lošiant padeda išleisti mažiau


Atliktas tyrimas, kurio rezultatai parodė jog pertraukėlės lošiant gali padėti sumažinti lošimų keliamą žalą ir padėti pernelyg aistringiems lošėjams rasti priemonių, kaip pristabdyti jų itin intensyvų lošimą ilgalaikėje perspektyvoje.

Tyrimas buvo skirtas tiems, kurie linkę lošti daug ir ilgai, ir kuriems kyla didžiausia grėsmė dėl lošimų patirti didelės žalos.


Pertrauka po dešimto įnašo


Tyrime pagrindinis dėmesys buvo skiriamas privalomoms pertraukoms po 60 minučių nepertraukiamo lošimo, taip pat duomenys buvo surinkti atsakingo lošimo įrankiais, kurie tokias pertraukas fiksuoja ir analizuoja. Tam, kad duomenis būtų galima naudoti ir paviešinti tyrimui, duomenys buvo paimti iš vieno lošimų organizatoriaus.


Lošimų organizatorius tyrimui skirtus anonimiškus duomenis persiuntė Jungtinės Karalystės (JK) nuotolinių lošimų 20 021 lošėjo duomenis.


Tyrimo ir duomenų rinkimo laikotarpis – nuo 2021 m. liepos 23 d. iki rugsėjo 15 d.


Minėtas tyrimas vyko dviem etapais – pirmajame buvo analizuojami lošėjų vartojimo įpročiai. Nuo 2021 m. liepos 23 d. iki rugpjūčio 18 d., lošėjams buvo leista į savo lošėjo sąskaitas įnešti lėšų be apribojimų.

Pasibaigus „kontroliniam laikotarpiui“, tyrimas buvo perkeltas į privalomas „lošimo pertraukas“. Iš esmės asmenys, lošę nuo 2021 m. rugpjūčio 20 d. iki rugsėjo 15 d., po dešimto lėšų įnašo į savo paskyrą, buvo priversti padaryti vienos valandos pertrauką nuo lošimo.


Tyrimas taip pat parodė, kad nemaža dalis lošėjų, kurie buvo priversti padaryti 60 minučių pertrauką, po jos nebuvo linkę toliau lošti. Įdomu tai, kad po priverstinės lošimų pertraukėlės, vidutiniškai apie 44 proc. lošėjų po dešimto įnašo nusprendė išvis nebeatlikti statymų lažybose.


Aktyviausių lošėjų amžius – ne jaunesnis nei 38 metai


Tyrimo metu taip pat buvo nagrinėjamas lošėjų amžius. Daugiau nei 10 kartų įnašus į savo paskyras atliko ne jaunesni nei 38 metų amžiaus, dauguma iš jų moterys - 56 proc. visų, papildžiusių savo lošėjo paskyrų balansus.

Nuolatos vykdomi tyrimai Jungtinėje Karalystėje  padeda formuoti azartinių lošimų politiką tada, kai reikia daugiau duomenų, kad būtų užtikrintas ne tik lošimų verslo atsakomybė dėl lošėjams kylančios rizikos, bet ir tai, kad lošėjai netaptų pernelyg azartiško lošimo aukomis.

Lietuvoje tokių tyrimų itin mažai, tad tenka vadovautis pasaulyje vykstančiais tyrimais. Lietuvoje problemą su lošimais turinys lošėjai gali kreiptis į anoniminius lošėjus ir nebenoriulosti.lt/ puslapius.

Daugiau apie Lažybų gidas