Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Lažybų gidas: ROI ir „Yield“ rodiklių skaičiavimas


Investicijų grąža (ROI) ir pelningumas („Yield“) yra itin svarbūs rodikliai, kurie padeda geriau valdyti savo pinigų kiekį, skirtą lažyboms, todėl būtina suprasti, kaip juos apskaičiuoti.


Investicijų grąža (ROI)


ROI jums leis suprasti, kokį pelną atnešė anksčiau atlikti statymai. Šį rodiklį apskaičiuoti nėra sudėtinga, jums tereikia savo pelną padalinti iš pradinės turėtos pinigų sumos.


Paprasčiausias pavyzdys: vienam čempionatui nusprendėte skirti 500 eurų, kuriuos išleisite statymams. Per pirmąsias tris dienas jūs laimėjote 100 eurų ir iš viso jau turite 600. Taigi, norint sužinoti savo šio laikotarpio ROI, jums reikia pelną (100), padalinti iš pradinės pinigų sumos (500) ir tuomet pamatysite, kad investicijų grąža siekia 2 procentus. Jei jūsų ROI yra neigiamas, tuomet jūsų statymai nebuvo pelningi.


Skaičiuojant ROI labai svarbu tiksliai apsibrėžti skaičiavimo laikotarpį bei pinigų sumas, kitaip šis rodiklis gali būti klaidingas.

Kad būtų patogiau ir tiksliau apskaičiuoti ROI rodiklį, siūlome pasinaudoti mūsų sukurta ROI skaičiuokle.


Pelningumas („Yield“)


Šis rodiklis padeda atskleisti, kiek pelningi ilgajame laikotarpyje yra tam tikri statymai. Pelningumas apskaičiuojamas pelną padalinant iš sumos, kuri buvo investuota. Šiam rodikliui apskaičiuoti rekomenduojama vertinti ilgesnį laikotarpį, kadangi tik taip bus gauti tikslūs duomenys.


Pavyzdys: šiuo atveju galėtų būti toks: statymams išleidote 20000 eurų ir uždirbote 300. Taigi, norint apskaičiuoti pelningum1 reikia pelną (300) padalinti iš investicijų (20000) bei padauginti iš 100. Gauname, kad mūsų pelningumas šiuo atveju yra vos 1,5 %. Jei gaunate neigiamą pelningumo procentą, tuomet jūs dažniau pralaimite, nei laimite.


Apibendrinant, ROI yra tinkamesnis, kuomet statote mažesnes sumas ir turite mažiau lėšų, o pelningumas naudojamas būtent tada, kuomet statymams skiriama didesnė pinigų suma.