Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Kortu žaidimas Napas

Šį žaidimą gali žaisti nuo 2 iki 6 žaidėjų.

Kai žaidžia 2, 3 arba 4 žaidėjai, vartojama 32 kortų malka, kai žaidžia 5 arba 6 žaidėjai - 52 kortų malka. Kortų rangų eilė tokia: tūzas, karalius, dama, berniukas, dešimtake, devynaké, aštuonakė, septynakė, didžiajai malkai + šešakė, penkakė, keturakė, triakė, dviakė.


Burtais išrinktas dalytojas (kitą kartą dalys jo kairysis kaimynas), pradėdamas kairiuoju kaimynu, padalija visiems žaidėjams po 2, o po to dar po 3 kortas. Taigi kiekvienas gauna po 5 kortas. Kortų likčius padeda vidury stalo.


Pradedant kairiuoju dalytojo kaimynu, žaidėjai pareiškia, kiek kirčių numato paimti. Tai galima daryti tik 1 kartą. Kiekvienas paskesnis pareiškimas turi būti vis aukštesnio rango. Kas negali pasiūlyti aukštesnio žaidimo, sako "pas". Kas pareiškia aukščiausią žaidimą, tampa lošiku ir paskelbia kozirį. Galima pareikšti ir nulio žaidimą, t.y. ryžtis nepaimti nei vieno kirčio. Toks žaidimas žaidžiamas be kozirių. Nulinio pareiškimo rangas yra tarp 3 ir 4 kirčių, todėl pareiškimų rangų eilė gaunasi tokia: 1, 2, 3, 0, 4, 5.


Paskelbęs koziri (jei pareikštas nulio žaidimas, koziris neskelbiamas), lošikas gali padėti į šalį užverstas jam netinkamas kortas ir tiek pat kortų paimti iš likčių. Po jo iš eilės netinkamas kortas gali keisti ir kiti žaidėjai, tačiau ne daugiau kaip lošikas. Todėl lošikas turi stengtis keisti kuo mažiau kortų, kad savo būklės negalėtų pataisyti varžovai.


Pirmas kortą leidžia lošikas. Jis privalo leisti kozirį, o žaidžiant nulinį žaidimą - bet kokią kortą. Visi kiti žaidėjai turi dėti išleistos spalvos kortas, o jų neturėdami - kirsti koziriu. Kas neturi nei išleistos spalvos kortos, nei kozirio, gali mesti bet kokią kortą. Kirtis tenka tam žaidėjui, kuris dėjo vyriausią išleistos spalvos kortą arba vyriausią kozirį. Kirtį paėmęs žaidėjas leidžia kortą kitam kirčiui. Užverstas paimtų kirčių kortas lošikas deda sau, o varžovai visi bendrai. Kortos dedamos taip, kad bet kuriuo metu matytųsi paimtų kirčių skaičius.


Laimėti ar pralaimėti taškai rašomi tik lošikui. Kai lošikas paima pareikštą kirčių skaičių, už kiekvieną kirtį jis pelno 2 taškus. Už viršum pareikšto skaičiaus paimtus kirčius jis pelno po 1 tašką. Pavyzdžiui, lošikas pareiškė paimsiąs 4 kirčius, o faktiškai paėmė 5. Už tai pelno 2x4 + 1 = 9 taškus. Paskelbęs 5 kirčius ir faktiškai tiek paėmęs, lošikas pelno už kirčius 10 taškų ir dar 5 taškus premijos, vadinasi, iš viso 15 taškų.


Kai lošikas nepaima tiek kirčių, kiek buvo pareiškęs, už kiekvieną iki pareikšto skaičiaus trūkstantį kirtį jam nubraukiama po 2 taškus, o už kiekvieną paimtą kirtį - po 1 tašką.


Pavyzdžiui, lošikas buvo pareiškęs paimsiąs 4 kirčius, o faktiškai paėmė tik 3. Už trūkstantį kirtį jam nubraukiami 2 taškai, o už paimtus kirčius - 3 taškai, tai gi iš viso 5 taškai. Pareiškus 5 taškus ir jų nepaėmus, prie nubraukiamų taškų už kirčius pridedama ir premija. Pavyzdžiui, lošikas vietoj pareikštų 5 kirčių paėmė tik 3. Už trūkstamus 2 kirčius skaičiuojama po 2 taškus (4), už paimtus 3 kirčius po 1 tašką (3) ir, be to, pridedami premijos taškai (5). Vadinasi, šiuo atveju lošikas praranda 12 taškų.


Už laimėtą nulio žaidimą skiriami 7 taškai, už nepavykusį nulio žaidimą visuo- met atskaitomi 5 taškai.


Žaidžiama tol, kol kuris nors žaidėjas surenka iš anksto sutartą taškų skaičių, pavyzdžiui, 20, 30 ir pan.

Daugiau apie Kortų žaidimai