Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Kortu žaidimas Penkiukės

Šį žaidimą gali žaisti 3, 4 arba 5 žaidėjai. Jam vartojama 32 kortų malka. Kortų rangų eilė tokia: tūzas, karalius, dama, berniukas, dešimtakė, devynakė, aštuonakė, septynakė.


Pirmasis dalytojas išrenkamas burtais, kitą kartą dalija jo kairysis kaimynas ir t.t.


Dalytojas sumaišo kortas, duoda jas dešiniajam kaimynui perkelti, o po to, pradėdamas kairiuoju kaimynu, dalija žaidėjams po vieną kortą tol, kol baigiasi malka. Visi žaidėjai kortų turi gauti po lygiai, todėl, kai žaidžia 3 arba 5 žaidėjai, 2 kortos lieka. Dalytojas tas kortas padeda atverstas ant stalo, jos bus panaudotos tada, kai ateis jų eilė.


Žaidimą pradeda kairysis dalytojo kaimynas. Jis padeda ant stalo bet kokią kortą, pavyzdžiui, pikų berniuką. Kas turi tos pačios spalvos iš eilės vyresnę kortą, deda ją ant viršaus (mūsų pavyzdyje - pikų damą). Taip kortos dedamos tol, kol niekas vyresnės kortos nebeturi. Pradžioje tokia kortų eilė visada baigiasi tuzu. Vėliau kortų eilę galima pradėti aštuonake ir ji gali baigtis devynake, jei vyresnės šios spalvos kortos jau buvo sudėtos.


Tas žaidėjas, kuris padėjo pačią vyriausią kortą (kai niekas vyresnės nebeturi), pradeda naują kortų eilę. Žinoma, pirmoji korta nebūtinai turi būti septynakė.


Kad žaidėjai negalėtų matyti, kokios kortos jau yra išėję, kiekvienos 5 viena ant kitos sudėtos kortos apverčiamos ir padedamos šalia. O kad paskutinė penkiukės korta būtų iš karto žinoma, kiekvienas žaidėjas, dėdamas kortą, pasa- ko kortos eilės numerį: "Vienas!", "Du!", "Trys!", "Keturi!", "Penki!". Be abejo, skaičių eilės užbaigimas neturi nieko bendro su kortų eilės užbaigimu.


Kas atidžiai stebi išėjusias kortas, gali sėkmingiau baigti žaidimą. Pavyzdžiui, žaidėjas turi tik 2 kortas - pikų aštuonakę ir būgnų dešimtakę. Jeigu jis žino, kad visi vyresni pikai jau išėję, tai ir deda pikų aštuonakę. Daugiau vyresnių pikų nėra, vadinasi, ši korta, nors padėta kaip pirmutinė eilės korta, tuo pat metu yra ir paskutinė. Todėl šis žaidėjas turi teisę vėl pradėti naują eilę, ir jis padeda savo paskutinę kortą.


Kai eilinė ant viršaus uždėtina korta guli ant stalo (dalytojo atversta pradžioje), ją į vietą padeda bet kuris žaidėjas, ir žaidėjų eilė nuo to nesikeičia. Jeigu ši korta buvo vyriausioji, nauja kortų eilė pradedama kita ant stalo gulinčia korta, o jei ant stalo kortų nebėra, eilę pradeda sekantis žaidėjas.


Žaidžiama tol, kol belieka vienas kortų turintis žaidėjas. Šis žaidėjas yra pra- laimėtojas, ir už kiekvieną rankose likusią kortą jam užrašomas 1 minusinis taškas. O žaidimai kartojami, kol kuris nors žaidėjas surenka iš anksto sutartą minusinių taškų skaičių, pavyzdžiui, 15. Kas turi gavęs mažiausiai taškų, yra parti- jos laimėtojas.

Daugiau apie Kortų žaidimai