Žaidimas skirtas 2 žaidėjams. Jam vartojama 32 kortų malka. Kortų rangų eilė tokia: tūzas, karalius, dama, berniukas, dešimtaké, devynakė, aštuonake; septynakė.
Pirmasis dalytojas išrenkamas burtais. Vėliau dalytojas keičiasi.
Iš gerai sumaišytos ir perkeltos malkos dalytojas varžovui ir sau padalija 4 kar- tus po 3 kortas. Taigi abu žaidėjai gauna po 12 kortų. Likčių kortas padeda vidury stalo.
Varžovas atrenka 3, 4 arba 5 netinkamas savo kortas, padeda jas užverstas ant stalo ir tiek pat kortų pasiima iš likčių. Tada dalytojas gali keisti nuo 2 iki tiek kortų, kiek jų dar yra likčiuose. Keičiama tik 1 kartą. Po pasikeitimo likusios likčių kortos nustumiamos į šalį.
Pirmiausia varžovas, o po jo - ir dalytojas praneša apie savo turimas geriausias kortų kombinacijas. Yra trijų rūšių kombinacijos, kurių eilė tokia: dumpis, laiptai ir serija. Kombinacijų kortų parodyti nereikia.
Dumpis yra vienos spalvos kortų rinkinys. Pavyzdžiui, varžovas turi būgnų tūzą, karalių, berniuką, dešimtakę, devynakę ir septynkę. Taigi jis turi 6 kortų dumpį ir praneša: "Šešios!". Jeigu dalytojo dumpis yra mažesnis, jis atsako: "Taip!" Tada varžovas pasižymi taškus už dumpį. Jeigu dalytojas turi didesnį dumpį, jis praneša jo kortų skaičių, pavyzdžiui: "Septynios!", ir pasižymi sau taškus už dum- pį.
Gali būti taip, kad abu žaidėjai turi vienodo dydžio dumpius. Tuomet palygi- namos dumpių akys. Tūzas turi 11 akių, karalius, dama, berniukas ir dešimtakė - po 10 akių, devynakė - 9, aštuonakė - 8, septynakė - 7 akis. Kai abiejų dumpiai turi vienodai kortų, į varžovo pranešimą: "Šeši!" dalytojas atsako klausimu: "Kiek?" Varžovas atsako, pavyzdžiui: "Penkiasdešimt septynios!". Jeigu dalytojo dumpis turi mažiau akių, jis atsako: "Taip!", jeigu daugiau akių: "Ne!", jeigu tiek pat akių: "Niekieno!".
Tas žaidėjas, kurio dumpis didesnis arba turi daugiau akių, už kiekvieną dum- pio kortą pelno po 1 tašką. Kai abiejų žaidėjų dumpiai turi po vienodai kortų ir po vienodai akių, taškų negauna nei vienas.
Laiptai yra 3 ir daugiau vienos spalvos pagal rangus iš eilės einančių kortų rinkinys. Pavyzdžiui, laiptai bus būgnų dama, berniukas ir dešimtakė. Varžovas, turintis laiptus iš keturių kortų, praneša: "Keturios!". Jeigu dalytojo laiptai ma- žesni, jis sako: "Taip!", jei didesni (pavyzdžiui iš 5 kortų), jis sako: "Penkios". Jei abiejų laiptai vienodo dydžio, tada laimi tas, kurio laiptai prasideda vyresne kor- ta. Tokiu atveju dalytojas klausia: "Vyriausia?". Varžovas atsako: "Dama!", ne- pranešdamas spalvos. Jei dalytojo laiptai prasideda mažesne korta, jis sako:
"Taip!", jei didesne - jis sako: "Mano!", jei tokia pačia - jis sako: "Niekieno!". Turėdami vienodos vertės laiptus, žaidėjai taškų už juos negauna. Tas žaidėjas, kurio didieji laiptai yra didesni už varžovo, gali prisiskaičiuoti taškus ir už kitus mažesnius turimus laiptus, apie tai paskelbdamas kitam žaidėjui. Taškai už laiptus skiriami tokie:
už 3 kortų laiptus už 4 kortų laiptus
už 5 kortų laiptus
už 6 kortų laiptus
už 7 kortų laiptus
už 8 kortų laiptus
3 taškai,
4 taškai,
15 taškų,
16 taškų,
17 taškų,
18 taškų.
Serija vadinamos 3 arba 4 vieno rango kortos, vyresnės už devynakę, pavyzdžiui 3 dešimtakės, 4 tūzai ir pan.
Varžovas, turintis seriją, praneša jos kortų skaičių. Kai dalytojo serija mažesnė, jis sako: "Taip!", kai didesnė, jis pasako savo skaičių: "Keturios!", o kai tokio pat didumo, klausia: "Kokios?". Varžovas atsako, tarkim: "Karaliai!". Žaidėjas, kurio serija yra iš vyresnių kortų, pelno taškus už paskelbtą seriją ir dar už kitas serijas, žinoma, jeigu jų turi.
Už 3 kortų seriją žaidėjas pelno 3 taškus, už 4 kortų seriją - 14 taškų. Žaidėjas, kurio kortų kombinacijos blogesnės, gali nepelnyti iš jų nei vieno taško.
Po to pradedama žaisti. Varžovas išleidžia kortą, dalytojas turi dėti tos pačios spalvos, o jos neturėdamas - bet kokią. Kirtį pelno tas žaidėjas, kurio išleistos spalvos korta yra vyresnė.
Už kortos išleidimą skiriamas 1 taškas, už paimtą kirtį - taip pat 1 taškas, už paskutinį kirtį - 2 taškai. Žaidėjui, paėmusiam 6 kirčius, priedo dar skiriama 10 taškų, o paėmusiam visus 12 kirčių - 40 taškų.
Žaidimo metu žaidėjai balsiai skaičiuoja pelnomus taškus. Pavyzdžiui, varžo- vas turėjo didesnį 7 kortų dumpį ir pelnė 7 taškus. Dalytojas turėjo didesnius 5 kortų laiptus ir pelnė 15 taškų, už kitus 3 kortų laiptus pelnė dar 3 taškus, o iš viso 18. Didesnę 3 kortų seriją turėjo varžovas ir pelnė už ją 3 taškus. Taigi, prieš pradėdami žaidimą, varžovas turėjo 10 taškų, dalytojas - 18 taškų.
Leisdamas kortą varžovas sako: "Vienuolika!", laimi kirtį ir sako: "Dvylika!", vėl leidžia kortą ir sako: "Trylika!". Dalytojas paima kirtį ir sako: "Devyniolika!", leidžia kortą ir sako: "Dvidešimt!". Varžovas paima kirtį ir sako: "Keturiolika!", leidžia kortą ir sako: "Penkiolika!" ir t.t.
Po kiekvieno žaidimo užrašomas kiekvieno žaidėjo pelnytų taškų skaičius. Laimi tas žaidėjas, kuris pirmas surenka 100 taškų.