Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Lažybų gidas: lažybų terminai ir paaiškinimai

Varžybų trumpinių terminai


AT (Additional Time) - Pridėtas laikas prie pagrindinio varžybų laiko.


AET (After Extra Time), AOT (After Over Time) - Varžybų baigtis po pratęsimo.


AH (Asian Handicap) - Azijietiškas pranašumas dviejų baigčių (-1, -1.5, -0,25 , -0,75 ir t.t) kuriame yra ir gražinimo pinigų tikimybė.


EH (European Handicap) - Europietiškas pranašumas trijų baigčių (-1/lygiai/+1) be grąžinimo


ET (Extra Time) - Pratęsimas, dažniausiai šis terminas vartojamas futbole, ledo ritulyje.


FT (Full Time) - Pagrindinis varžybų laikas.


H2H (Head to Head) - Dviejų individualių varžovų lyginimas tarpusavyje


HT (Half Time) - Pirma varžybų pusė.


OT (Over Time) - Pratęsimas, šį terminą dažniausiai galima išvysti krepšinio varžybose.


P2P (Person to Person) - Galimybė statyti įvykių baigtis iš asmenų siūlomų koeficientų. Tokias galimybės siūlo ir lažybų biržos pvz. betfair, matchbook.


Pen. (Penalties) - Baudiniai skirti išaiškinti nugalėtoją po pratęsimo. Arba baudinys skiriamas po atliktos pražangos.


Pst. (Postponed) - Varžybų nukėlimas dėl pašalinių veiksnių, nenustatytam laikui.


Ret. (Retired) - Individualaus žaidėjo pasitraukimas iš varžybų, dažniausiai dėl patirtos traumos, nesužaidus varžybų iki galo.


Susp. (Suspended) - Visų varžybų sustabdymas dėl pašalinių priežasčių, pvz.: nepalankios oro sąlygos.
 


Lažybų bendrovės
Kazino bendrovės
Lažybų pamokos ir patarimai
Lažybų brokeriai


Angliški terminai


Advancebets (išankstiniai statymai) - Tai statymai kurie atliekami 48 valandas prieš, arba kitaip tariant porą dienų prieš varžybas. Tokiuose statymuose galima rasti nemažai vertės, tačiau atsiranda padidinta rizika jog per tas kelias dienas pasikeis situacija ir įvykis praras savo vertę.


Banker (dar vadinama konstanta) - Prognozuojamų įvykių baigčių favoritas kombinuotame arba sisteminiame statyme. Kitaip tariant vienas iš atliktų statymų, kuriuo pasitikite labiausiai (statoma suma būna didesnė nei įprastai).


Bet, betting (lažintis, lažybos) - statymo atlikimas dėl tam tikros įvykio baigties, nebūtinai iš pinigų. Pvz. (šiandien susilažinau su draugu jog jo komanda pralaimės).


Bookmaker (bukmekeris) - Asmuo sudarantis ir koreguojantis lažybų įvykių koeficientus bei pasiūlą. Taip pat lažybų bendrovės sinonimas.


Combo (kombinuotas statymas, "tapetas") - Lažybų įvykis susidedantis iš daugiau negu vieno lažybų dalyvio. Lažybų dalyvių koeficientai yra sudauginami, o norint laimėti, reikia atspėti visas sudėtas pasirinktas baigtis.


Favorite (varžybų favoritas) - Varžybų lyderis pagal nustatytus koeficientus arba pagal esamą pranašumą.


Fixed (sutarta baigtis) - Vienaip ar kitaip sutartos varžybos ir jų baigtis.


Flat (flat-betting) - Finansinė strategija, kai ant visų įvykių statoma pinigų suma yra vienoda ir ji nepriklauso nuo koeficiento. Dažnai lošėjai taiko dviejų ar daugiau "flat'ų" sistemą, t.y. ant standartinių įvykių stato vieną sumą, ant gerokai patikimesnių didesnę ar dvigubą.


Futures (ilgalaikė pasiūla) - Pasiūla kai siūloma lažintis už įvykį kuris įvyks sezono ar čempionato pabaigoje. Kitaip tariant įvykis kuriame bandome nuspėti to įvykio ateitį ilgalaikiame periode.


Limit (limitai) - Maksimali leistina statymo suma už pasirinktą įvykį.


Outsider (silpnas) - Dalyvis kuris dažniausiai laikomas vienu silpniausių ir neatitinka dalyvaujančių komandų lygio.


Over (daugiau)/Under (mažiau) - Nurodo vienos ar abiejų komandų įmestų taškų sumą (pvz.: Žalgiris - Neptūnas taškų suma -156+), įvarčių kiekį (pvz.:, individualių žaidėjų taškų (pvz.: R.Javtokas -15+) ar įvarčių kiekį, set'ų skaičių ir pan.(pvz.: Žalgiris pelnys daugiau nei 78 taškus). Galimi žymėjimai -78+, daugiau/mažiau (užsienyje over/under).
Jei manote, kad bus pelnoma daugiau taškų (įvarčių), tuomet renkatės "daugiau" ("over") arba atvirkščiai.


Total (bendra suma, suminis) - bendras atskirų komandų, žaidėjų pelnytų taškų, įmuštų įvarčių ar kitų registruojamų varžybų skaičius arba bendra suma.


pvz.: Total 150.5 - toks įvykio pateikimas nurodo galimybę spėti, kad abi komandos per visas rungtynes permes arba nepermes 150.5 taškų ribą. Jei manote, kad nebus viršyta 150.5 riba, renkatės - "1" (mažiau). Jei galvojate, kad bus viršyta, renkatės - "2" (daugiau).


Individualus totalas - vienos komandos, žaidėjo pelnytų taškų ar įvarčių skaičius. Pvz.: J. Valančiūnas -/25/+ - jei manote, kad šis žaidėjas sekančiose varžybose neįmes 25 taškų tada renkatės variantą "1", o jei manote, kad permes tada rinkitės - "2".


Underdog (silpnesnis) - Dalyvis kuris tam tikra išraiška yra laikomas silpnesniu už varžovą, tam tikrose varžybose.


Value betting (vertinas pasiūlymas) - tai lažybos už komandų/žaidėjų neįvertinimus. Pvz.: Trakai - Sūduva. Koeficientai už Trakus 1.7, už Sūduvą 2.6 ir matote kitose bendrovėse koeficientai gerokai skiriasi, nors komandos yra apylygės, todėl imate didžiausią rinkoje siūlomą Sūduvos koeficientą. Yra įvairių modifikuotų strategijų bei žmonių sėkmingai išnaudojančių aukštus koeficientus ir turinčių pliusą ilgalaikėje perspektyvoje.
 


Varžybų bei dviguba baigtis - 1X, 2X, 12 (arba 10, 20 ,12)


1 arba Home (užsienyje) – Statymas už pirmosios komandos pergalę.
2 arba Away (užsienyje) - Statymas už antrosios komandos pergalę.
X arba 0 arba Draw – Statymas už lygiąsias.


1X - Statymas prieš antrąją komandą, tai yra įvykis pasibaigs pirmosios komandos pergale arba lygiosiomis;
X2 - Statymas prieš pirmąją komandą, tai yra įvykis pasibaigs antrosios komandos pergale arba lygiosiomis;
12 - Statymas prieš lygiasias, tai yra įvykis pasibaigs pirmosios komandos pergale arba antrosios komandos pergale
 


Azijietiškas pranašumas (Asian Handicap)


Kaip atskirti azijietišką pranašumą nuo paprasto (europietiško)?


Azijietiškas pranašumas būna dviejų baigčių, skirtas namų ir svečių komandai. Asian Handicap (azijietiškas pranašumas) gali būti įvairus, pradedant +0.25/-0.25/-1.5/+2, +2.5(+2.25)/ -1.5, -2(-1.75) ir tie patys pranašumai su grąžinimais, -1, -2, +2, +1, 0. Europietiški pranašumai siūlomi su trijomis baigtimis, skirta namų komandos pranašumui, tiksliam pranašumui ir svečių komandai. Tad lengviausias būdas juos atskirti, pagal siūlomo pranašumo kiekį varžyboms. Azijietiškas bus 2-way (2 baigčių), europietiškas 3-way (3 baigčių)


Turime dvi futbolo komandos, Žalgiris ir Sūduva. Lažybų bendrovės Žalgirio komandą laiko favorite ir siūlo jų pranašumą -1.5, tuo tarpu Sūduva +1.5.


Jei renkatės Žalgirio -1.5 pranašumą, prie lygaus 0-0 rezultato suteikiate Sūduvos komandai 1.5 įvarčio persvarą. Todėl pasirinkus Žalgirio -1.5, iš tiesų varžybas pradedate stebėti rezultatui esant 0-1.5 Sūduvos naudai. Kaip matote nėra kito pasirinkimo baigčiai laimėti kaip tik pelnyti 2 arba daugiau įvarčių be atsako, po kurio Žalgiris būtų prieki rezultatu 2-1.5.


Galima rinktis ir kitą skaičiavimo būdą, rinkdamiesi -1.5 Žalgirio pranašumą, galutiniame rezultate iš Žalgirio komandos turite atimti 1.5 įvarčio ir ši komanda vistiek turi būti priekyje. Pvz; varžybos baigiasi Žalgirio pergale 4-0, atimate 1.5 įvarčio ir galutiniame lažybų baigties rezultate turite 2.5-0 Žalgirio pergalę.


Jei renkatės Sūduvos +1.5 pranašumą, situacija visiškai priešinga, tačiau pasirinkę komanda su +1.5 pranašumu, suteikiate savo komandai 1.5 įvarčio persvarą. Pasirinkus Sūduvą +1.5, varžybas pradedate 0-1.5 komandai "laimint". Kad statymas būtų laimėtas Jūsų statymui pakanka nepraleisti daugiau negu dviejų įvarčių į savo vartus.


Azijietiškas pranašumas su galimybe susigrąžinti savo pastatytus pinigus


Atliekant statymus ant azijietiškų pranašumų be kablelių, t.y +1/-1/+2/-2 ir kt. Jūs turite galimybę pataikyti į tikslų pranašumą ir susigrąžinti savo investuotus pinigus.


Jei statymas Žalgiris -1, bet koks galutinis pagrindinio laiko rezultatas su vieno įvarčio persvara, Jums grąžinami statyti pinigai. Pvz; Žalgiris 1-0, 2-1, 3-2 (pinigai gražinami).


Jei statymas Sūduva +1, bet koks galutinis rezultatas pralaimint vieno įvarčio skirtumu - pinigai gražinami. Pvz; Sūduvos pralaimėjimas 0-1, 1-2, 2-3 (pinigai gražinami).


Azijietiškas pranašumas Pvz.: -0.25, -0,75, +1,25, +1,75


Azijietišką pranašumą statant turite galimybę paskirstyti savo statomą sumą ant dviejų skirtingų pranašumų, nerizikuojant visais pinigais, renkantis tik vieną iš jų. Pvz pranašumas +1.75. Arčiausiai skaičiaus +1.75 yra paprasti pranašumai +1.50 ir 2.00. Realiai imant +1.75, Jūs renkatės +1.50 arba + 2.00 vienu metu.


Pvz.: Žalgiris (-1.75)  - Sūduva (+1.75). Jei imate Žalgiris (-1.75), reiškia pusę sumos statėte ant Žalgirio (-1.5) ir pusę sumos ant Žalgirio (-2) pranašumų.
  
Paprastas pranašumas (European Handicap)


Šį pranašumą dažniausiai galima matyti futbolo, ledo ritulio ir kitų sporto šakų varžybose, kuriose lygiosios galutiniame rezultate gana įprastas rezultatas. Paprastas pranašumas visada yra 3 baigčių, pirmoji baigtis būna namų komandos pranašumas, antroji baigtis būna tikslus pranašumas, o trečioji, svečių komandos pranašumas. Šie pranašumai visada atvaizduojami be kablelio ir su trimis baigtimis. Pvz; Žalgiris -1/Lygiai 1/Sūduva+1


Baigčių paaiškinimas


Pavyzdžiui renkantis -1 ir +1 pranašumus, Jūs juos statote be galimybės pataikyti į tikslų varžybų pranašumą (atgauti pinigus).


Statymas Žalgiris -1 ir statymas Sūduva +1 (EH) atitinka azijietiškus -1.5 ir +1.5, nes ir tai ir tai baigčiai reikia tų pačių dviejų įvarčių skirtumo, kad būtų laimėta.


Sure bets ("Šakutės")


Šakutės - statymo tipas, kuomet yra statomos visos įmanomos baigtys ir laimėjimas yra garantuotas.


2 baigtys (pvz.: Boston - NY):
Tarkime už Boston pergalę koeficientas yra 2.20 (formulėje K(B)), už NY - 1.90 (formulėje K(Y)). Reikia patikrinti ar esant tokiems koeficientams bus šakutė?
G = 1 / K(B) + 1 / K(N)


Jeigu G yra vienetas arba daugiau tuomet šakutės nėra. Šiuo atveju G = 0.981 (šakutė surasta).
Dabar reikia paskirstyti pinigus taip: 
L = B / G, kur L - būsimas laimėjimas, B - statoma pinigų suma, G - garantija. 
Tarkime turite 100€ tuomet L = 100 / 0.981 = 101.95 (statant 100€ laimite 1.95€ garantuoto pelno).
L / K(B) = 101.95 / 2.20 = 46.34€ (statoma suma už Boston)
L / K(N) = 101.95 / 1.90 = 53.66€ (statoma suma už NY)


Trys baigtys (pvz futbolo varžybos):
Tuomet norint nustatyti ar yra šakutė skaičiavimas:
G = 1 / K(komanda 1) + 1 / K(lygiosios) + 1 / K( komanda 2)
Jeigu G mažiau vieneto, tai yra šakutė, o pinigų paskirstymas atliekamas taip, kaip parodyta pirmajame pavyzdyje. 


Dogonas


Dogonas - statymo strategija, kai pralaimėjimus įvykiui lošėjas statymo sumą didina, tiek, kad išloštų ir prieš tai pralaimėtus pinigus.


Pirmasis statymas. Tarkime Žalgiris - Sūduva varžybose lošėjas stato 1 vnt. pinigų, kad varžybose bus lygiosios. Jei varžybos baigėsi lygiosiomis, lošėjas laimi. Jei įvyko kita baigtis, lošėjas pralaimėjo 1 vnt.

Antrasis statymas. Sekančiose varžybose koeficientas už lygiųjų baigtį 3.00. Norint atsilošti pralaimėta 1 vnt. reikia skaičiuoti pagal formulę S = P / (k-1). Pagal pavyzdį 1/ (3-1) = 0.50 vnt.
P - ankščiau pralaimėta suma, k - siūlomas koeficientas, S - suma, kurią reikia statyti antrąjį kartą.


Trečias ir sekantys statymai. Jei vėl nebuvo lygiųjų, tuomet kiekvienam sekančiam kartui naudojame formulę iš antro statymo ir vietoje P įrašome bendrą pralaimėtą sumą per ankstesnius statymus.


Dogonus griežtai draudžiame, dėl didelės rizikos greitai pralaimėti labai daug pinigų keliant statymo sumas.


Lažybų koeficientai 1.80, -125, 4/5


1.8 europietiški koeficientai (decimal odds). Įprasti koeficientai, žinome kiek laimime padauginę statomą sumą iš koeficiento. Norėdami paskaičiuoti galima gryną pelną turite iš koeficiento atimti 1 bei padauginti iš statomos sumos. Pvz.: 50€x1.8 = 90€ laimėjimas, 50€x(1.8-1)=40€ pelnas.


+150/-150  amerikietiški koeficientai (American odds). Kai koeficientai teigiami (+150), reiškia pastačius 100€ galite laimėti 150€ (2.50 įprastinis koeficientas). Kai koeficientai neigiami (-150), reiškia turite statyti tokią sumą, kad gauti 100€ pelno (1.67 įprastinis koeficientas).


4/5 – trupmeniniai (naudojama Airijoje, Didžiojoje Britanijoje). Trupmeniniai koeficientai rodo pastatytų (dešinysis skaičius) pinigų ir galimo laimėjimo (kairysis skaičius) santykį. Pvz.: atliekamas statymas 100€ ant 4/5 koeficiento, pergalės atveju būtų 80€ pelno (1.80 įprastinis koeficientas).


„Bet Builder"


„Bet Builder" lažybų funkcija leidžia lažybų vartotojams kombinuoti įvairius statymus, nepriklausomai nuo jų baigtis ir rungtynių. Jeigu įprasai kombinuotus statymus esate įpratę rinktis iš skirtingų rungtynių, tai naudodamiesi „Bet Builder" paslauga, galite kombinuoti įvykius iš tų pačių varžybų ir itin glaudžiai susijusiomis baigtimis, kurių įprastai negalėtumėte sukombinuoti. „Bet Builder" įvykiai neturi savo individualių koeficientų, jie suskaičiuojami įvykius pridėjus į lažybų kortelę.


„Early Payout"


„Early Payout" dar viena naujausių technologijų funkcijų, kuri vartotojams leidžia džiaugtis lažybų įvykiais ankščiau jų pabaigos. „Early Payout" funkcija leidžia naudotojams priklausomai nuo sporto šakos džiaugtis išankstiniu laimėjimo išmokėjimų. Futbole toks džiaugsmas įvyksta, jūsų pastatytai komandai įsiveržus 2 įvarčių persvara. Krepšinyje įprastai reikalaujama, kad jūsų komanda tam tikrų varžybų metu pirmautų bent 20 taškų persvara. Išankstiniai išmokėti laimėjimai nebeturi nieko bendro su tuo, kaip jūsų pastatytos komandos baigs rungtynes.

Daugiau apie Lažybų gidas