Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Paskutinę rungtynių sekundę Panevėžyje laimėjęs „Žalgiris“ – per žingsnį nuo LKL finalo

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalyje Kauno „Žalgiris“ atsidūrė per vieną žingsnelį iki čempionato finalo.

Andrea Trinchieri kariauna išvykos kovoje iki paskutinės sekundės rezultatu 90:89 (16:22, 22:17, 23:29, 29:21) palaužė Panevėžio „7Bet-Lietkabelį“ ir serijoje iki 3 pergalių išsiveržė 2:0

Pirmasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo kauniečiams, kurie Keenano Evanso įkvėpti įsiveržė 4 taškais (10:6). Tačiau tuomet „Žalgiris“ pradėjo strigti, o garsiai sirgalių palaikomas „7Bet-Lietkabelis“ bėgo į priekį ir pirmąjį kėlinį laimėjo 6 taškų pranašumu – 22:16.

Antrajame kėlinyje Deivido Sirvydžio tritaškių vedami panevėžiečiai įgijo dviženklį pranašumą (30:19), tačiau po „Žalgirio“ stratego Andrea Trinchieri paimtos minutės pertraukėlės svečiai itin greitai ištapdino deficitą iki 3 taškų (27:30). Gedimino Oreliko ir D. Sirvydžio tandemo traukiami šeimininkai buvo vėl atitrūkę 6 taškais, tačiau paskutinį žodį kėlinyje tarė žalgiriečiai ilgąją pertrauką pasitiko atsilikdami minimaliu skirtumu – 38:39.

Antroje pusėje puikus Panevėžio ekipos pataikymas jiems leido pirmauti solidžiu 8 taškų pranašumu (58:50). Varžovams į priekį išsiveržti neleidę šeimininkai į lemiamą ketvirtį išsinešė 7 taškų pranašumą – 68:61.

Ketvietajame kėlinyje „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą ir po dviejų K. Evanso baudų metimų pradėjo pirmauti (71:70). Visgi „7Bet-Lietkabelis“ sugebėjo stabilizuoti situaciją. Nervingame kėlinyje svečių kapitono Edgaro Ulanovo dvitaškiais kauniečiai atitrūko šiek tiek atitrūko, tačiau likus minutei komandas skyrė vos 1 taškas (83:82). K. Evansas smeigė tritaškį, o G. Orelinas atsakė savu tolimu šūviu. Kauniečių lyderio metimai skriejo pro šalį, tačiau atskokusius kamuolius surinko Kevarrius Hayesas ir pelnė 2 taškus (88:85). Likus 5 sekundėms bendromis pastangomis „7Bet-Lietkabelis“ įstūmė kamuolį į krepšinį ir atsidūrė laiminčiųjų pozicijoje (89:88), tačiau paskutinę sekundę kamuolį atkovojęs K. Hayesas pelnė dvitaškį ir išplėšė Kauno „Žalgiriui“ pergalę rezultatu 90:89

Kauno „Žalgirio“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė komandos lyderis Keenanas Evansas, kuris pelnė 27 taškus (2/6 dvit., 5/9 trit., 8/8 baud.), Laurynas Birutis ir Lukas Lekavičius pelnė po 14, Edgaras Ulanovas 13, o rungtynių herojumi tapęs Kevarrius Hayesas – 8 (6 atk. kam.).

Panevėžiečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo po 19 taškų pelnę Deividas Sirvydis (6 atk. kam.) ir Gediminas Orelikas (5/6 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Djordje Gagičius surinko 17, Dovis Bičkauskis 13.

Kauno „Žalgiris“ seriją uždaryti sieks sekmadienį „Žalgirio“ arenoje. Rungtynės vyks 17.20 val. Lietuvos laiku.