Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

E. Stanionio ir V. Ortizo kova tiesiogiai ir apžvalga


Balandžio 29 dieną Lietuvos bokso žvaigždė Eimantas Stanionis galiausiai stos į kovą su Vergilu Ortizu, kurioje lietuvis gins WBA čempiono diržą. Ši dvikova turėjo vykti kovo mėnesį, tačiau dėl E. Stanionio operacijos ji buvo atidėta.


Lietuvis dėl operacijos turės gerokai mažiau laiko pasiruošti kovai su V. Ortizo, tačiau nurašyti mūsų šalies sportininką būtų neteisinga.


Žvilgsnis į E. Stanionio karjerą


E. Stanionis bokso padangėje yra žinomas vardas, tiesa, ringe šį kovotoją tenka pamatyti itin retai. Pavyzdžiui pernai E. Stanionis turėjo vos vieną dvikovą, o kol kas neaiškūs ir tolimesni šio sezono planai.


Lietuvis WBA reguliarųjį čempiono diržą iškovojo būtent toje vienintelėje praėjusių metų kovoje, tačiau E. Stanionis tuo pasitenkinti tikrai neketina. Pergalė prieš V. Ortizą labai priartintų Lietuvos bokso žvaigždę prie kovos dėl pagrindinio čempiono diržo, kuris šiuo metu priklauso Errolui Spence‘ui iš JAV.


Svarbu paminėti, kad E. Stanionis profesionalų bokse per 14 kovų dar nėra patyręs pralaimėjimo. Tiesa, jo būsimo varžovo statistika – dar įspūdingesnė.


Žvilgsnis į V. Ortizo karjerą


Kaip ir lietuvis, amerikietis taip pat kol nėra pajutęs pralaimėjimo skonio. Skirtumas tik tas, kad V. Ortizas jau spėjo iškovoti 19 pergalių. Dar įspūdingiau atrodo tai, kad visos jos pasiektos nokautais.


Įdomu tai, kad šiam kovotojui E. Stanionis nebus pirmasis lietuvis, sutiktas bokso ringe. Dar 2021 metais V. Ortizas patiesė kitą lietuvį Egidijų Kavaliauską.


V. Ortizas taip pat niekada nėra kovojęs visų 12 raundų kovoje ir su savo varžovais susitvarko gerokai greičiau. Ilgiausia amerikiečio karjeros kova truko devynis raundus.


E. Stanionis galės pabandyti išnaudoti V. Ortizo silpnąsias vietas. Ekspertai pastebi, kad amerikietis dažnai pameta galvą atakuodamas varžovus ir mažiau galvoja apie gynybą. Tai puikiai veikia prieš silpnesnius varžovus, tačiau E. Stanionis bus neabejotinai rimčiausias iki šiol jo sutiktas oponentas, todėl tokia strategija gali atsisukti prieš jį patį.


E. Stanionio ir V. Ortizo kova tiesiogiai


Kol kas nėra aišku, ar Lietuvoje kas nors turės teises transliuoti šią kovą. Tikėtina, kad vis tik mūsų šalyje ši kova nebus transliuojama per televiziją, todėl E. Stanionio fanams teks susimokėti už internetinę transliaciją. Tokia praktika yra ganėtinai įprasta dėl palyginus mažo šios sporto šakos populiarumo.


Ekspertų prognozė


Kaip jau ne kartą minėjome, tiek vienam, tiek kitam kovotojui tai turėtų būti sunkiausia karjeros kova. Nei E. Stanionis, ne V. Ortizas iki šiol nesutiko tokio lygio oponento.


Nors ant popieriaus atrodo, kad kovotojų šansai lygūs, ekspertai ir lažybininkai gana ryškų pranašumą vis tik kol kas suteikia amerikiečiui. Bokso statymai tokio lygose kovose susilaukia itin didelio populiarumo ir Lietuvoje.


Prie to gali prisidėti tiek lietuvio buvusi trauma, tiek faktas, kad V. Ortizas yra aukštesnis už savo varžovą. Vis tik lengvos kovos amerikietis tikėtis negali, o E. Stanionis turėtų bandyti išnaudoti varžovo silpnąsias vietas.

Daugiau apie Apžvalgos