Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

El Clasico: Barcelona prieš Real MadridSekmadienį Ispanijoje įvyks didžiausias futbolo mačas, kurį tik galima išvysti – „Barcelona“ susitinka su Madrido „Real“. Šis „El Clasico“ bus kitoks – pirmą kartą nuo 2007 metų aikštėje nebus nei Lionelio Messi, nei Cristiano Ronaldo.


Messi rungtynes praleidžia dėl traumos, kai tuo tarpu Ronaldo jau vasarą pasuko į Turiną. Tai didelė netektis abiem komandoms, ypač žaidžiant tokias rungtynes, tačiau „El Clasico“ nuo to blogesnis ne taps – sirgaliai iš viso pasaulio vis tiek nekantriai lauks šios dvikovos. Daugeliui įdomu bus pamatyti, kaip abiem komandoms tarpusavyje seksis kovoti be savo ryškiausių pastarojo meto žvaigždžių.

Komandų apžvalga


„Barcelona“ šį sezoną nebėra tokia jėga, kokia buvo praėjusį sezoną, kai pirmas rungtynes pralaimėjo tik sezono pabaigoje. Visgi, katalonai sugeba išlikti sau įprastose pozicijose ir po praėjusio savaitgalio pergalės prieš „Sevilla“ susigrąžino lyderio vietą.


Jeigu „Barca“ nežaidžia savo geriausio futbolo, tai Madrido „Real“ išgyvena dar didesnę krizę – „baltieji“ turi vieną prasčiausių sezono startų per visą istoriją. Šiame sezone taške „Real“ yra pralaimėjęs tris kartus, du kartus sužaidė lygiosiomis ir turnyrinėje lentelėje užimantis viso labo aštuntąją poziciją.


Situacija yra tokia, kad Madrido „Real“, o ypatingai Julenui Lopetegui, tai bus „gyvenk arba mirk“ rungtynės. „La Liga“ pirmenybėse Madrido komanda nelaimi jau keturias rungtynes iš eilės. Antradienį jiems pavyko grįžti į pergalių kelią, tačiau net ir prieš Pilzeno „Viktoria“ buvo sunku – 2:1. Visgi, kad ir kokie gana prasti yra šios komandos rezultatai, „Real“ per rungtynes susikuria tiek progų, kad kitoms komandoms užtektų tris rungtynes į priekį.


Nepaisant to, kokią blogą sportinę formą demonstruoja „Real“, atsilikimas nuo lyderių Ispanijoje yra tik keturi taškai. Tai rodo, kaip šį sezoną išaugo konkurencija Ispanijoje. Nurašyti „Real“ būtų didelė klaida, nes trys taškai jiems nebūtų tiesiog galimybė pataisyti pozicijas turnyrinėje lentelėje, bet tai būti puiki proga gauti taip reikalingą pasitikėjimą savo jėgomis.

Statistika ir tendencijos


Statistiškai abi komandos žaidžia geriau išvykose – Madrido „Real“ geriau sekasi žaisti „Camp Nou“, „Barcai“ – „Santiago Bernabeu“ stadione. Tai yra gana netikėti skaičiai, tačiau jie būtent taip ir rodo, nes „Real“ katalonų tvirtovėje nepralaimi jau keturias rungtynes iš eilės – dvi pergalės ir tiek pat lygiųjų.


Dažniausiai „El Clasico“ dvikovos yra labai rezultatyvios, kuriose visada yra geresnis puolimas nei gynyba. Visgi šį kartą istorija gali būti kitokia – abi komandos neturi savo ryškiausių žvaigždžių, o Madrido „Real“ ir taip išgyvena tikrą krizę puolime. Jie užfiksavo ilgiausią neįmuštų įvarčių seriją ir tik pirmą įvartį po keturių rungtynių pertraukos įmušė savaitgalį prieš „Levante“.


Šiose rungtynėse nereikėtų aklai pasikliauti pastarųjų rungtynių „Real“ forma, nes tai daugiau emocinis nei meistriškumo pasitikrinimas. „Barcelona“ turėjo mažiau poilsio – trečiadienį jie įveikė „Inter“. Didelis dėmesys buvo sutelktas į taip, kaip jiems seksis žaisti be Messi. Rungtynės buvo laimėtos, tačiau Messi svarbumo šiai komandai nepaneigsi – jis neįmušė ar neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo tik dvejose iš devynių „La Liga“ rungtynių.


Šiose rungtynėse reikėtų atkreipti dėmesį į pagrindinius komandų puolėjus. Karimas Benzema prieš „Barca“ žaidžia itin puikiai – devyni įmušti įvarčiai ir septyni rezultatyvūs perdavimai. Geresnę statistiką jis yra užfiksavęs tik prieš „Malaga“ ir „Granada“.


Luisas Suarezas, į „La Liga“ atvykęs tik 2014 metais, „El Clasico“ dvikovose taip pat žaidžia puikiai – šeši įvarčiai lygoje žaidžiant prieš „Real“. Netgi tas pats L. Messi per tą patį laiką yra sumušęs dviem įvarčiais mažiau nei šis puolėjas.

STATYMAI.com rekomendacija


Taigi, Madrido „Real“ komandoje situacija yra paprasta – visi žaidėjai supranta, kad šitoje dvikovoje pralaimėjimas reiškia ne tik prarastus tris taškus, bet ir atsisveikinimą su treneriu, kuriam visa sudėtis yra išreiškusi palaikymą. Komanda turėtų būti motyvuota įrodyti tiek klubo vadovybei, tiek ir sirgaliams, kad šį sezoną jie dar nieko nėra praradę. Todėl STATYMAI.com rekomenduojamas statymas – „Real“ nepralaimės šių rungtynių. (1.90 | Betsafe)