Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Linkomanija atblokavimas

Atsakyti Sekti temą
Linkomanijos blokavimas senai gvildenta tema dabar tapo realybe, o žemiau įvairių patyrusių vartotojų patarimai kaip pasiekti ir apeiti Linkomanijos blokavimą, torrent.lt ar torrent.ai, filmai.in blokavimą (DNS, proxy, vpn ir kt. keitimai ir apėjimas).

Informacija kaip apeiti lažybų blokavimą.

Turbūt dauguma jau žinote apie lažybų blokavimą ir alternatyvius puslapius, per paskutinius mėnesius atėjo eilė kitų blokavimų, tai jiems visiems labai paprastos taisyklės iš žinomų Lietuvos IT ekspertų.

LENGVIAUSIAS BŪDAS - pasikeisti kompiuterio DNS nustatymus:
Google 8.8.8.8 ir 8.8.4.4 (rekomenduojame)
Cloudflare 1.1.1.1 ir ir 1.0.0.1 (rekomenduojame)
Level3 209.244.0.3 ir 209.244.0.4
embeded-image

Apeiti blokavimus su VPN paslauga (Kas tai?):
VPN paslaugos dažniausiai mokamos, nes garantuoja saugumą ir anonimiškumą

=> SaferVPN spec. pasiūlymas

=> NordVPN spec. pasiūlymas

"Nelegaliems naršymams" naudoti kitą naršyklę:
TOR torproject.org/ (video instrukcija)
arba BRAVE brave.com/ interneto naršykles

Naršyklės įskiepis (nemokami):
Chrome'ui (FriGate) čia.
Firefox'ui (FriGate) įskiepis čia.
Opera (FriGate) įskiepis čia.
Video instrukcija.


PASIKEISTI PROXY kompiuteryje (ne visada saugu):
Nemokamų sąrašas https://proxybay.bet/
Chrome: Settings -> Show Advanced Settings -> Change Proxy Settings -> LAN Settings -> Use a Proxy Server (varnelė) -> suvesti adresą (ip) ir port'ą -> išsaugoti 😁
Firefox: Options -> Advanced -> Network -> Settings -> Manual Proxy Configuration (apskritimas) -> suvesti adresą (ip) ir port'ą -> išsaugoti 😁

BLOKAVIMAI TELEFONE - programėlės DNS pakeisti:
Viena pagrindinių vartotojų siūlomų programėlių DNS pakeitimams play.google.com/store/apps/details?id=com.dnset


Nemokamas VPN:
ProtonVPN (patikima)
Tunnel Bear (patikima)

Prieš ir po VPN ar proxy naudojimo galite pasitikrinti koks jūsų IP adresas čia.

Vieno žinomo IT eksperto mintys dėl blokavimų ir apėjimų
Jei Rusija su savo dešimtimis ir šimtais milijonų eurų investicijų į blokavimą nesugebėjo susitvarkyti, tai ką čia mūsų mažutė šalelė padarys, kai neturime nei investicijų, nei žmonių, ir poreikio tam nėra, – sako IT ekspertas M. Pareščius ir čia.

Windows 10 instrukcija:

Windows 7 instrukcija:


Informacija kaip apeiti lažybų blokavimą.

Peticija dėl Linkomanijos blokavimo (aka viso interneto cenzūros)
Cituoti
3
matas rašė:

Siandien pakeitus DNS veikia kam?

Kažką jie patys daro, tai bus aišku poros dienų bėgyje 😁
Cituoti
0
Taip pat ir naujieną perkeliu čia, kad žinotumėte kas vyksta

Teismas deda tašką: „Linkomanijos“ blokavimas

Dvejus metus trukusi byla dėl interneto svetainės „Linkomanija“ draudimo pagaliau baigta. Lietuvos apeliaciniame teisme paskelbtas sprendimas įpareigoti interneto paslaugų tiekėjus uždrausti savo klientams pasiekti „Linkomanijos“ interneto svetainę.


Asociaciją LATGA teisme atstovavęs advokatas Andrius Iškauskas DELFI sakė, kad šis sprendimas yra džiugi žinia Lietuvos autoriams.

„Jau dvejus metus varstome teismų duris su šia „Linkomanijos“ byla. Pirmos instancijos teismas priėmė mums palankų sprendimą, tada jis buvo apskųstas, o Apeliacinis teismas atmetė skundą ir iš esmės patvirtino visus mūsų argumentus, kad „Linkomanijos“ blokavimas yra tinkama ir efektyvi priemonė. Šis sprendimas dar gali būti apskųstas Aukščiausiajam teismui, tačiau jau dabar jis yra galiojantis ir operatoriai turės jį vykdyti ir blokuoti prieigą prie „Linkomanijos“. Manau, kad šis sprendimas padės ginti autorių teises“, – sakė A. Iškauskas.

DELFI primena, kad LATGA pateikė ieškinį ne „Linkomanijos“ valdytojui, nes jo surasti beveik neįmanoma, o ryšio tiekėjams: bendrovėms „Bitė Lietuva“, „Telecentras“, „Init“, „Cgates“, „Balticum TV“, „Splius“, „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ ir „Telia Lietuva“

Dar 2017 metų lapkričio 20 d. Vilniaus apygardos teismo sprendimu interneto paslaugų teikėjai įpareigoti savo pasirinktomis priemonėmis savo paslaugų gavėjams uždrausti pasiekti „Linkomanijos“ interneto svetainėje esančią dalijimosi rinkmenomis internete platformą.

Sprendimas buvo apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui, tačiau šis tik patvirtino žemesnės instancijos teismo sprendimą.
Cituoti
1
Tikrai įdomų tekstą radau ir kažkas užkūrė anoniminę peticiją LR valdžiai


Įsigaliojus Lietuvos apeliacinio teismo sprendimui dėl Linkomanijos blokavimo, Lietuvos interneto tiekėjai suskubo blokuoti svetainę, o LATGA kartu su kolega advokatu A.Iškausku „sveikina teismų sprendimą ir šią pergalę vadina istorine“.

Sveikinimai ir istorinė pergalė ir tiesiogiai, ir netiesiogiai primena kai kuriuos piliečius, kurie sveikino Lietuvos okupaciją 1939-40 m., taip pat vadino ją istorine. Blokavimas yra cenzūra su lūpdažiu, o sveikinti cenzūrą yra tas pat, kas rimtu veidu teigti jog autoritarizmas ar totalitarizmas gali būti ir geras. Taip, žmonės (iš)gyvena ir Šiaurės Korėjoje, bet ar dėl to ten turiėtume ieškoti įkvėpimo?

plačiau peticijos.lt/visos/75069...s-blokavimas-neteisetas/
Cituoti
1
Keista, kad Latga neturi visai atsiliepimu 😁) ar vz trina issijuosus
rekvizitai.vz.lt/imone/l...s_agentura/atsiliepimai/
Cituoti
0
Egida7 rašė:

Keista, kad Latga neturi visai atsiliepimu 😁) ar vz trina issijuosus
rekvizitai.vz.lt/imone/l...s_agentura/atsiliepimai/

Geras klausimas, bet įvertinimo užtat nekoreguoja 😁 ir šioje nuorodoje gerai matosi kiek surenka iš restoranų bei laikmenų mokesčių :/
Cituoti
0
O kodel visur tiek internete, tiek televizijose minimas grynai vien linkomanijos vardas, kai kalba pasisuka apie 'nelegalius torentu puslapius'. Tie patys torrent.ai ko gero turi didesni vartotoju skaiciu, bet nesu girdejas, kad apie juos kalbetu visokios saugumo tarnybos.
Cituoti
3
Padarys precedentą, o visus kitus jau toliau kaip norėdami darys

Prieš pora dienų:
INAC Intelektinės nuosavybės apsaugos centras Įdomu bus stebėti procesą, jei vyks blokavimas. Linkomanijos lankomumas prieš mėnesį buvo virš 46K unikalių lankytojų, šiandien siekia beveik 75K unikalių lankytojų per dieną.
Cituoti
1
Interneto tiekėjai nesuskubo linkomanijos blokuoti. Kaip tik pasakė, kad neblokuos iki kol negaus teismo nurodymo.
Bet nuo trečiadienio iki vakar Linkomaniją baisiai atakavo DDOSais. Tokio mąsto DDOS ataką mano manymu užsakyti galėjo tik kažkas su tikrai nemažai lėšų.

15min.lt/mokslasit/strai...tiniu-priesu-646-1089264

tv3.lt/naujiena/verslas/...tgimima-bet-patyre-ataka

facebook.com/LinkoManija/posts/10157081507934430
Cituoti
0
Jau panašu, kad išsprendė savo technines problemas ir toliau važiuojam 😁
Cituoti
0
Pelės apie žlungančią kultūrą: „Linkomanija“ buvo šių dienų knygnešiai!

😁))
lrt.lt/mediateka/irasas/...uvo-siu-dienu-knygnesiai

kiek sena naujiena, bet 😁
„Linkomanijos“ įkūrėjas Kęstas Ermanas siūlosi į LANVA pirmininkus ir žada per metus uždaryti 10 piratinių tinklalapių

Skaitykite daugiau: 15min.lt/mokslasit/strai...alapiu-646-328806?copied
Cituoti
1
Na, tai kaip sekas narsyt daugumai? 😁
Cituoti
0
As net nezinojau , kad uzblokavo , nes kiek einu tai man normaliai atidaro
Cituoti
0
Nikolciukas rašė:

As net nezinojau , kad uzblokavo , nes kiek einu tai man normaliai atidaro

Nes tikriausiai pasidares del lazybu kad atidarytu
Cituoti
0
O cia vieno is iniciatoriu komentaras

INAC komentaras maždaug nuo 52:10 min.
ziniuradijas.lt/laidos/d...yti-piratavima-lietuvoje
Cituoti
1
„Google“ nedraus naudoti savo serverių prisijungimams prie „Linkomanijos“

Interneto technologijų kompanija „Google“ nemato techninių galimybių riboti Lietuvoje draudžiamų tinklalapių, tarp jų – linkomanija.net pasiekimo.

Taip tvirtina Mantas Martišius, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininkas. Jis sako, kad tokią poziciją „Google“ atstovai iš Jungtinių Valstijų pristatė gegužę vykusiame susitikime su LRTK Vilniuje. Komisijos ir interneto kompanijos atstovais tuomet aptarė klausimą dėl galimybės apriboti informacijos pasiekimą per „Google“ DNS serverį, kad LRTK sprendimai dėl interneto svetainių blokavimo būtų sunkiau apeinami ir efektyviau įgyvendinami.

„Susitikimo metu „Google“ atstovas paaiškino, kad dėl užblokuotų interneto svetainių pašalinimo yra galimybė kreiptis į „Google“ užpildant specialią formą internete, tačiau informacijos pasiekimo apribojimo per „Google“ DNS serverį galimybė yra sunkiai įgyvendinama“, – kompanijos poziciją pateikė LRTK.

Ponas Martišius sako, kad be šios priemonės, leidžiančios apeiti Lietuvos interneto tiekėjų taikomą svetainių ribojimą, yra ir kitų. Viena jų, t.y. galimybė pašalinti nelegalias svetaines iš „Google“ paieškos sistemos Lietuvoje, aptarta su bendrovės atstovais.
Cituoti
5
blog.cloudflare.com/enab...-1-1-1-on-android-9-pie/ kaip suprantu cia alternatyva androidams nuo blokavimo be jokiu programeliu?
Cituoti
1
OroBalionas rašė:

blog.cloudflare.com/enab...-1-1-1-on-android-9-pie/ kaip suprantu cia alternatyva androidams nuo blokavimo be jokiu programeliu?

Taip, jau šį esame minėję ne kartą kaip lengviausią ir saugiausią būdą
statymai.com/forum/lazyb...peiti-blokavimus/#354260
o apie tai šiandien rašėme ir spaudoje, kad ir google toks dns apėjimas nesiruošia blokuoti ko lietuviai nori.
Cituoti
0
LAT: „Linkomanijos“ blokavimas yra proporcinga autorių teisių gynimo priemonė

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį nusprendė įpareigoti interneto tiekėjus blokuoti interneto svetainę linkomanija.net.

Šioje byloje Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija (LATGA) prašė interneto tiekėjus įpareigoti blokuoti prieigą prie minėtos svetainės, kuri naudojama pažeidžiant autorių teises.

LATGA nurodė, jog ji turi įstatymu nustatytą teisę be atskiro įgaliojimo teisme ginti autorių teises.

„Didžioji rinkmenų dalis su autorių teisių saugomu turiniu registruotiems linkomanija.net naudotojams yra padaryta viešai prieinama kompiuterių tinklais, neturint autorių teisių turėtojų sutikimų“, – rašoma LAT išplatintame pranešime.

Skunde buvo pažymėta, kad nėra žinoma, kas administruoja linkomanija.net, todėl tradicinių autorių teisių gynimo būdų kaip įpareigojimo nutraukti neteisėtus veiksmus ar draudimo atlikti veiksmus, dėl kurių gali būti pažeistos autorių teisės arba atsirasti žala, taikymas šiuo atveju yra labai apsunkintas.

Pirmosios instancijos teismas ieškinį patenkino ir įpareigojo interneto tiekėjus savo pačių pasirinktomis techninėmis priemonėmis ir LATGA sąskaita uždrausti pasiekti svetainę. Apeliacinės instancijos teismas nurodė, kad prieigos prie linkomanija.net draudimas turi būti įgyvendintas interneto tiekėjų sąskaita.

LAT, išnagrinėjęs bylą, nutarė palikti nepakeistą apeliacinės instancijos teismo nutartį.

„Nors ir egzistuoja galimybės apeiti prieigos prie interneto svetainės linkomanija.net blokavimo priemonę, tai nereiškia, jog tokia autorių teisių ir kitų intelektinės nuosavybės teisių gynimo priemonė yra netinkama“, – teigiama teismo pranešime.

Teismas pažymėjo, kad svetainės valdytojas sąmoningai slepia savo duomenis, taip tik patvirtindamas savo akivaizdų nenorą bendradarbiauti. Taip pat svetainės valdytojas veikia siekdamas komercinės naudos – „Linkomanijos“ naudotojas gali nusipirkti VIP narystę, kuri suteikia papildomų paslaugų, tiesiogiai susijusių su neteisėtu kūrinių platinimu.

Teisėjų kolegija nusprendė, jog linkomanija.net valdytojas ne tik nebendradarbiauja kovojant su autorių teisių pažeidimais, bet ir gauna už tai komercinę naudą.

Interneto svetainė linkomanija.net yra trisdešimta pagal apsilankymų skaičių Lietuvos interneto svetainė. Ji sulaukia iki 102.000 lankytojų per dieną.

Ši LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininkas Mantas Martišius šių metų birželio pabaigoje yra sakęs, kad interneto technologijų kompanija „Google“ nemato techninių galimybių riboti Lietuvoje draudžiamų tinklalapių, tarp jų – linkomanija.net pasiekimo.

Tokią poziciją „Google“ atstovai iš JAV pristatė gegužę vykusiame susitikime su LRTK Vilniuje. Komisijos ir interneto kompanijos atstovais tuomet aptarė klausimą dėl galimybės apriboti informacijos pasiekimą per „Google“ DNS serverį, kad LRTK sprendimai dėl interneto svetainių blokavimo būtų sunkiau apeinami ir efektyviau įgyvendinami.
Cituoti
0