Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Lažybų blokavimas: kas tai ir kaip to išvengti?

lazybu blokavimas


Apie blokavimą Lietuvoje: kas tai ir kaip to išvengti?


Lietuvoje vis dažniau susiduriama su įvairiu internetinio turinio blokavimu. Valdžios institucijos jau prieš kelis metus pradėjo kovą prieš tam tikras užsienio lažybų kontoros, įvairaus pobūdžio piratavimus, reklamų naikinimą ir pan.
Neaišku kada, tačiau greitu metu gali būti pradėtas drausti ir visas rusiškas turinys internetinėje platformoje, taip pat įvairios filmų svetainės, tam tikri naujienų portalai. Visgi net ir tokie galimi draudimai neturėtų reikšti pabaigos.


Lažybų bendrovės
Kazino bendrovės
Lažybų pamokos ir patarimai
Lažybų brokeriai


Didžiausią grėsmę blokavimui turintys internetiniai kanalai:


1. Filmų svetainės (Pvz: filmai.in, filmux.org)
2. Transliacijų (Broadcasting) svetainės (Pvz: livetv.sx, vaughn.live)
3. Torrentai (Linkomanija, The Pirate Bay, BitTorrent)
4. Lažybų ir azartinių žaidimų svetainės (PokerStars, 888)
5. Įvairios tarpininkavimo svetainės

Nepaisant to, kad šiuo metu yra susiduriama su didžiuliu blokavimu ir draudimais, internetinėje erdvėje vis dar yra daugybė būdų, kaip to galimo išvengti ar „apeiti“. Pavyzdžiui, didžiausią Europos lažybų ir azartinių žaidimų bendrovė Bet365 yra blokuojama Lietuvoje (pagr. puslapis), tačiau tik dėl šios priežasties yra sukurta daugybė alternatyvių nuorodų, per kurias galima pasiekti svetainę ir jos pagrindinį turinį.

Interneto vartotojai yra priversti ieškoti įvairių alternatyvų – pradedant nuo IP adreso keitimo iki naršyklių, kurios padeda išvengti blokavimo tam tikrose serveriuose.

DNS – tai individualus internetinio tinklo pavadinimas, kuris yra nustatomas pirmą kartą prisijungus prie sistemos. Šio proceso metu yra identifikuojamas skaitmeninis adresas (IP, pvz: 209.85.135.106). Taigi, jeigu tam tikroje svetainėje esate užblokuojamas, jūs galite pasikeisti IP adresą ir vėl pradėti normaliai naudotis sistema. Tą patį galima atlikti naudojantis mobiliuosius telefonus.

VPN – tai yra atskirų nutolusių vienas nuo kito kompiuterinių tinklų sujungimas į vieną tinklą internetu. VPN iš esmės yra naudojamas tam, kad padėtų apeiti geografinius ir teisinius apribojimus. Pavyzdžiui, jūs norite pasinaudoti tam tikru servisu/svetaine, tačiau jis Lietuvoje nėra prieinamas. Tokiu atveju jūs gali prisijungti prie tos šalies VPN serverio, kuris tam tikroje valstybėje nebus blokuojamas.

Proxy – yra tarpinis serveris tarp jūsų kompiuterio ir svetainės, kurią norite pasiekti. Tai nėra pats saugiausias būdas, tačiau naudojantis šia paslauga galima nepalikti jokių pėdsakų. Proxy gali visiškai paslėpti jūsų IP adresą ir neleisti atpažinti, kad jūs apskritai naudojatės šia sistema.

Naršyklės (Tor ir Brave) – tai naršyklės, kurių metų jūsų siunčiama informacija išlieka anonimiška. Šiomis naršyklėmis naudojasi tam tikros valdžios institucijos, žiniasklaidos kanalai ir nusikaltėliai, kurie siekia išsiųsti kompromituojančią informaciją, patiems neatskleidus savo asmenybės, IP adreso ir kt.


Spauskite norėdami apeiti puslapių blokavimą

Daugiau apie Lažybų gidas