Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Europos futbolo čempionatas (EURO 2024)

EURO 2024


Artėjančią vasarą futbolo aistruoliai neturės laiko atsikvėpti. Vos pasibaigus klubinio futbolo sezonui Vokietijos stadionus ir visos Europos televizijos ekranus užvaldys futbolo fiesta – EURO 2024. 


Tai bus jau 17-asis Europos futbolo čempionatas, kurį surengti patikėta Vokietijai, o geriausių Senojo žemyno futbolininkų sulauks 10 šios šalies miestų. Europos čempionatas startuos birželio 14 dieną, o jo finalas numatytas lygiai po mėnesio – liepos 14-ąją. 


EURO 2024 bus trečiasis Europos čempionatas, kuriame dalyvaus ne 16, o 24 Europos komandos. Toks komandų skaičius kiek iškraipo visą turnyro formatą, todėl ne taip atidžiai futbolą stebintiems žmonėms tai gali sukelti tam tikrų klausimų, į kuriuos pabandysime atsakyti. 


EURO 2024 formatas 


2016-ųjų Europos čempionate pirmą kartą dalyvavo 24 rinktinės, dėl ko pasikeitė ir turnyro formatas, kuris nesikeis EURO 2024. 24 Europos rinktinės iš pradžių santykius aiškinsis šešiose grupėse po keturias komandas. Grupių nugalėtojai ir antrąsias vietas užėmusios komandos užsitikrins vietą aštuntfinalyje. 


Į aštuntfinalį pateks ir keturios geriausios trečiąsias vietas užėmusios komandos. Įdomu tai, kad 2016-ųjų metų Europos čempionate triumfavusi Portugalija į atkrintamąsias pateko būtent tik kaip viena iš keturių geriausių trečiąsias vietas užėmusių komandų. 


Nuo aštuntfinalio varžybų sistema lieka nepakitusi. Komandos žaidžia atkrintamųjų sistema ir jų likimą turnyre ir tolimesnę kovą lemia vienos vienintelės rungtynės. EURO 2024 statymai 


Nors iki čempionato liko dar daug laiko, lažybų bendrovės jau dabar išskiria EURO 2024 favoritus. Bet kurioje lažybų bendrovėje pasirinkę skiltį futbolo statymai rasite ir Europos čempionato pasiūlą. Žinoma, ši pasiūla kol kas nėra didelė, tačiau jau galima pradėti žvalgytis į tam tikrus variantus. 


Kol kas lažybininkai EURO 2024 favoritus mato du – Angliją ir Prancūziją. Anglai praėjusiame Europos čempionate liko per žingsnį nuo trofėjaus, kai finale nusileido italams. Prancūzija praėjusiame čempionate krito jau aštuntfinalyje, tačiau 2022-ųjų pasaulio čempionate nužygiavo iki finalo, kur nusileido tik Lionelio Messi vedamiems argentiniečiams. 


Įdomu ir tai, kad didžiosios lažybų bendrovės, pasirinkus skiltį EURO 2024 lažybos, leidžia atlikti statymus ir už pavienes rungtynes. Aišku, tai daryti kol kas yra kiek rizikinga, kadangi dar nėra aiškios galutinės komandų sudėtys. Europos čempionato spėlionė 


Europos futbolo čempionatai yra ypatingi ir tuo, kad prie televizijos ekranų sutraukia net ir tuos žmones, kurie futbolo peripetijų neseka viso sezono metu. Vis tik tokie renginiai suvienija tiek futbolo fanatikus, tiek žmones, kurie tiesiog mėgaujasi aukščiausio lygio renginiu visą mėnesį. 


Pasaulio ar Europos čempionatų metu itin populiarios įvairios spėlionės, kuriose galite varžytis su draugais dėl geriausio orakulo vardo, o tuo pačiu metu laimėti ir įvairių prizų. Galime pasidžiaugti, kad EURO 2024 spėlionė vyks ir mūsų portale, o didžiausių ekspertų laukia mūsų partnerių įsteigti prizai. 


Didžiausios EURO 2024 žvaigždės 


Kaip įprasta, Europos čempionatas į vieną vietą privilios garsiausius Senojo žemyno futbolininkus. Nors komandų sudėtys paaiškės gerokai vėliau, jau dabar galime neabejoti dėl tam tikrų žaidėjų dalyvavimo čempionate, jei tik jiems nesutrukdys traumos. 


Galime neabejoti, kad daugiausiai prožektorių šviesų čempionate sulauks Cristiano Ronaldo, kuriam, labai tikėtina, tai bus paskutinis Europos čempionatas karjeroje. Portugalas rinktinėje debiutavo dar 2004-iais, o 2016-iais atvedė komandą į išsvajotąjį titulą. 


Ne ką mažiau dėmesio turėtų sulaukti ir prancūzas Kylianas Mbappe, kuris, beveik neabejojama, čempionato metu jau bus pristatytas kaip naujasis Madrido „Real“ futbolininkas. 


Anglijos rinktinėje daugiausiai dėmesio sulauks spindinti Madrido „Real“ žvaigždė Jude‘as Bellinghamas. Ne ką mažiau dėmesio turėtų sulaukti ir Harry Kane‘as, kuriam tai taip pat bus vienas paskutiniųjų šansų triumfuoti Europos čempionate. 

Daugiau apie Sporto statymai, lažybos internetu