Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Lažybų industrijos ir futbolo santykis


Šiuolaikinis sportas yra praktiškai neatsiejamas nuo sporto lažybų. Internetinės lažybų bendrovės išplėtė savo pasiūlą iki neregėtos įvairovės, todėl dabar net toks sportas kaip smiginis gali būti nesunkiai randamas praktiškai visų sporto lažybų platformų pasiūlose. Futbolas yra neapjotinai populiariausia sporto šaka pasaulyje, todėl nenuostabu, kad ir lažybų bendrovės jam skiria daugiausiai dėmesio. Pabandykime pažvelgti į futbolo ir sporto lažybų santykį. 


Pradžia 


Nustatyti, kada iš tiesų prasidėjo futbolo lažybos, yra be galo sunku ar net neįmanoma. Vis tik manoma, kad pirmosios futbolo lažybos pradėjo vykti dar 1920 metais, tiesa, tuo metu ši veikla buvo nelegali. 


Legalių futbolo lažybų pradininke galime laikyti kompaniją Littlewoods, kuri, tiesa, naudojo kiek kitokią sistemą, nei naudojama šiuolaikinėse futbolo lažybose. Tuo metu Littlewoods siūlė lažybų forma, kuri primena šiuolaikinius totalizatorius, kur tiesiog spėjami įvairių rungtynių tikslūs rezultatai. 


1960 metų lažybų įstatymas 


Jungtinėje Karalystėje sporto lažybos buvo įteisintos 1960 metais. Tai davė didžiulį impulsą šiai industrijai ir šalyje ėmė atsidarinėti daug naujų lažybų bendrovių. Tiesa, politikai itin girežtai kontroliavo lažybų reklamas, todėl ilgą laiką rinkoje sugebėjo išsilaikyti vos kelios bendrovės. 


1986 metais šios taisyklės buvo kiek sušvelnintos, o lažybų bendrovės galėjo tiesiogiai transliuoti sporto varžybas. 


Lyginant su šiuolaikinėmis galimybėmis tai atrodo kiek juokingai, tačiau tuo metu tai buvo didžiulis žingsnis sporto lažybų industrijai. 


Populiarumo augimas ir reklamos 


Ilgą laiką sporto varžybos buvo menkai reklamuojamos ir apie jas sužinodavo tik itin suinteresuoti asmenys. Sporto lažybų kompanijos užčiuopė šią spragą ir netruko ja pasinaudoti. Futbolo ir kitų sporto renginių reklamose buvo pradėta integruoti lažybų bendroves, kurios dėl išaugusio sporto populiarumo sulaukdavo ir daugiau klientų. 


Ilgą laiką lažybų bendrovių reklamos nebuvo kontroliuojamos, tačiau daugumoje šalių šiuo metu tai yra griežtai reglamentuojama, siekiant, kad kuo mažiau žmonių taptų priklausomi nuo azartinių lošimų. 


Rėmimas 


Lažybų bendrovės netrukus tapo ir didžiausių sporto renginių bei klubų rėmėjais. Jų logotipai matomi praktiškai visų svarbiausių sporto renginių metu, o tai, žinoma, dar labiau pakėlė šios industrijos vertę. Akivaizdu, kad dėl šios partnerystės laimi ir sporto klubai bei lygos. Žinoma, daugiausiai pinigų lažybų bendrovės investuoja į futbolą. 


Lažybų bendrovės yra pasiruošusios į sportą investuoti dar daugiau pinigų, tačiau tam koją bando pakišti įvairių šalių politikai, kurie stoja skersai kelio tokiai rėmimo formai. 


Apibendrinimas 


Futbolo lažybos nuėjo ilgą kelią nuo nelegalios veiklos iki vienos didžiausių industrijų pasaulyje. Naujosios technologijos padėjo sporto lažybų bendrovėms pasiekti dar daugiau žmonių ir suteikti jiems visas sąlygas atlikti statymus neišeinant iš namų. Akivaizdu, kad futbolo lažybų laukia dar ne vienas posūkis, tik įdomu, kuria linkme jis bus. 

Daugiau apie Lažybų gidas