Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Lažybų gidas: teniso statymai

Tenisas yra neabejotinai viena populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, o tokie turnyrai kaip „Wimbledon“, „Australian Open“ ar „Roland Garros“ sutraukia milijonus žiūrovų prie televizijos ekranų. Akivaizdu, kad šis sportas aktualus ir lažybų fanams.


Teniso statymai gali būti labai įvairūs, todėl pabandysime jus supažindinti su pagrindiniais jų aspektais.


Kaip atlikti teniso statymus?


Kalbant apie teniso statymus, čia rasime itin daug variantų. Jei mėgstate lažybas gyvai, tuomet galite statyti net kas laimės sekantį tašką, geimą ar setą. Žinoma, galite rinktis ir mačo ar viso turnyro nugalėtoją. Jei jau bandysite spėti viso turnyro nugalėtoją, apsišarvuokite kantrybę, kadangi jums teks laukti viso turnyro pabaigos.


Įprastiniai teniso statymai


Jei esate naujokas teniso lažybose, tuomet siūlome per daug nesimėtyti ir pradžioje išbandyti kiek paprastesnius ir lengviau suprantamus statymus. Pradžioje bandykite spėti, kas laimės atskirą mačą ar visą turnyrą.


Kaip jau minėjome, jei rinksitės viso turnyro nugalėtoją, jums prireiks kantrybės, tačiau gausite geresnius koeficientus. Net turnyro favoritų koeficientas būna ganėtinai aukštas, kadangi norint laimėti turnyrą per savaitę ar dvi reikia laimėti daug mačų, o vietos klaidai – nėra. Todėl nors jūsų koeficientas ir galimas laimėjimas būna aukštas, tokia pati būna ir rizika.


Kur kas paprasčiau yra išsirinkti atskiro mačo nugalėtoją, o ir rezultatą gaunate kur kas greičiau, nei renkantis turnyro nugalėtoją. Žinoma, koeficientai čia bus kur kas mažesni, o statant už aiškius favoritus daug naudos negaustie, todėl jums teks labiau rizikuoti. Būtent dėl šios priežasties siūlome atidžiai sekti pasirinktus tenisininkus, kad vėliau nekiltų klausimų, kodėl vieną ar kitą dieną jis sužaidžia itin prastai.


Alternatyvus teniso statymai


Jei jau turite daugiau patirties teniso lažybose, tuomet tikrai galite išbandyti ir kiek sudėtingesnius bei rizikingesnius statymus.


Vienas populiariausių statymų – rezultato spėjimas. Čia jūs turite pasirinkti ne tik nugalėtoją, bet ir tikslų rezultatą pagal setus. Pavyzdžiui, žaidžiant iki 3laimėtų setų jūs spėjate, kad vienas iš tenisininkų laimės rezultatu 3:2. Tokiu atveju jūs gaunate kur kas geresnį koeficientą, tačiau kaip visada, kylant koeficientui mažėja tikimybė, kad įvykis bus laimėtas.


Taip pat verta išbandyti ir pranašumo statymus. Šie būna dviejų rūšių: pagal laimėtus geimus arba setus. Jei renkatės geimus, tuomet reikia skaičiuoti visame mače sužaistus geimus. Pavyzdžiui, renkatės tenisininko pranašumą -7,5 pagal geimus, tai reiškia, kad per visą mačą jis turės laimėti bent 8 geimais daugiau. Taip pat galite daryti ir su setais, pavyzdžiui, -1,5 seto pranašumas reikš, kad jūsų pasirinktas tenisininkas turės laimėti bent dviejų setų persvara. Šie statymai yra itin naudingi žaidžiant favoritams, kadangi taip galite padidinti koeficientą.


Teniso statymų strategija


Tenisas – labai dinamiškas sportas. Turnyrą prieš porą dienų laimėjęs tenisininkas jau kitą dieną gali pralaimėti kur kas žemiau reitinge esančiam varžovui, todėl nuolat sekite žaidėjų sportinę būklę ir tai, kiek mačų pastaruoju metu jie yra sužaidę. Jei sportininkas dviejuose turnyruose iš eilės žygiavo toli, realu, kad kitame jis šiek tiek taupysis, todėl gali pralaimėti ir potencialiai silpnesniam varžovui.


Kitas svarbus aspektas – aikštelės danga. Tenisas nėra krepšinis ar futbolas, kur visos rungtynės vyksta ant tokios pačios dangos. Praktiškai visi tenisininkai turi dangą, kuri jiems yra labiausiai priimtina ir tą, kuri jiems visiškai nepatinka. Todėl kai kurie sportininkai gali triuškinti savo varžovus ant molio, tačiau perėjus ant kietos dangos neturėti šansų prieš silpnesnį oponentą.


Visi teniso statymai


Karščiausios teniso diskusijos

Daugiau apie Lažybų gidas