Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Ispanijoje sulaikyti 17 asmenų susijusių su sutartomis rungtynėmis


Ispanijos policija sulaikė futbolo prezidentą ir žaidėjus už sutartas rungtynes 5-oje aukščiausioje Ispanijos futbolo lygoje. Sutartos rungtynės vyko Melijos ir Granados miestuose.


Per Europolo remiamą operaciją Ispanijos nacionalinės policijos pareigūnai sulaikė 17 organizuoto tinklo narių, užsiimančių sporto korupcija. Tarp sulaikytųjų yra Ispanijos futbolo lygos penktoje pakopoje žaidžiančio klubo prezidentas ir jo žaidėjai. Asmenys įtariami manipuliavę rungtynėmis ir atlikę didelius statymus dėl jų rezultatų. Tyrimas, kuris vis dar tęsiasi, yra skirtas rungtynėms, kurios buvo sužaistos paskutinį sezono turą, kai tiriama komanda buvo užsitikrinusi iškritimą į žemesnę lygą. Sulaukę daugybės statymų dėl tikslių rezultatų ir pastebėję, kad statomos nemažos sumos, lažybų bendrovėms kilo įtarimai ir apie tai buvo pranešta tuo besirūpinančioms institucijoms.


Europolas Ispanijos tyrėjams padėjo atskleisti sudėtingą nusikalstamą tinklą, užsiimanti net ik sutartomis rungtynėmis, bet ir pinigų plovimu bei dokumentų sukčiavimu. Teigiama, kad komandos prezidentas į sutartų rungtynių schemą įtraukė patikimus komandos žaidėjus. Kad nekiltų įtarimų, žaidėjai pasikliovė trečiosiomis šalimis, pavyzdžiui, giminaičiais ir savo rato žmonėmis, kurie galėtų atlikti šiuos nusikalstamus statymus. Tyrimo metu Europolo specialistas ir duomenų analitikas su mobiliuoju biuru buvo išsiųsti į Ispaniją atlikti patikrinimus realiuoju laiku ir padėti tyrėjams atlikti elektroninių prietaisų ekspertizę.

Daugiau apie Sporto ir lažybų naujienos