Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Šešios drąsios prognozės naujam Eurolygos sezonui

eurolygos prognozes


Eurolygos sezono startas – jau šį ketvirtadienį, spalio 5 dieną. Kauno „Žalgiris“ savo sezoną elitiniame Senojo žemyno krepšinio turnyre pradės išvykoje su Bolonijos „Virtus“, o pirmajame ture netruks ir kitų įdomių dvikovų, įskaitant Graikijos derbį.


Naujo sezono proga sportnews.lt pateikia šešis drąsius spėjimus prieš pat Eurolygos startą. 


1. Tadas Sedekerskis turės tikrąjį proveržio sezoną


Žinoma, spėti, kad Lietuvos rinktinėje žibėjęs Tadas Sedekerskis klubiniame sezone sužais proveržio sezoną nėra labai išsišokantis spėjimas, tačiau jis savo stastiką turėtų pakelti kaip reikiant. Šiam spėjimui yra kelios priežastys. Visų pirma, tai yra paskutiniai 206 cm puolėjo kontrakto metai „Baskonia“ klube. Nidiškis stengsis iš visų jėgų pasikelti kontraktą ir žengti į laisvųjų agentų rinką po sezono, kaip pats atskleidė. Sedekerskiui pasisekė ir tai, kad komandoje liko vyr. treneris Juanas Penarroya, ties kuriuo buvo nemažai klaustukų po fiasko Ispanijos čempionato ketvirtfinalyje. „Baskonia“ žaidė solidų žaidimą sezono metu, tačiau pabaigoje nuvylė. Naujai iškeptas komandos kapitonas praeitame Eurolygos sezone rinko po 5,9 taško, 4,2 atkovoto kamuolio ir 9,7 naudingumo balo. Tai jau labai nebloga statistika gynybinio plano žaidejui, tačiau ją dar galima pakelti iki 8 tšk. per rungtynes bei 12 naudingumo balų. Jeigu tokią statistiką fiksuos lietuvis, jis gali sulaukti labai pelningo kontrakto po sezono Eurolygoje. Beje, pasaulio čempionate Tado vidurkiai siekė 6,6 taško, 7,3 atkovoto kamuolio ir 12,1 naudingumo balo.


2. „Žalgiris“ – vėl Eurolygos atkrintamųjų traukinyje


Išlaikytas komandos branduolys – pagrindinis „Žalgirio“ argumentas vėl grįžti į atkrintamąsias. Toks pasiekimas tarpsezonyje yra labai svarbu komandiniame sporte, o „Žalgiris“ prarado vos 3 pagrindinius žaidėjus (Polonara, Taylorą, Brazdeikį), kurie padėjo komandai pasiekti atkrintamąsias. Žinoma, neplanuotas ir vėluotas Brazdeikio išvykimas kiek sumaišė kortas, tačiau čia „Žalgirio“ vadovybė vėl turi pademonstruoti savo meistriškumą. Puolėjo išvykimas bent iš gynybinės pusės pastebėtas nebus. Kalbant apie konkurentus, „Olympiacos“ ir „Barcelona“, kurie praeitą sezoną buvo aukščiau, šiek tiek susilpnėjo, tad sukritus aplinkybėmis galima bandyti aplenkti šias komandas. „Partizan“ prarado kelis kertinius žaidėjus, Exumo ir Lessorto pavidale, o „Monaco“ turės iššūkių. Vienas iš jų – rotacijoje sutalpinti keturis gynėjus-žvaigždes (Kemba, Mike‘ą Jamesą, Okobo ir Lloydą). Visgi nereikėtų pamiršti ir ekipų, kurios praeitą finišavo žemiau už kauniečius. „Milan“, „Anadolu Efes“, „Crvena Zvezda“, „Fenerbahce“ ir „Panathinaikos“ atrodo pavojingai. Šios ekipos bandys įrodyti, kad praeitas sezonas buvo tik išimtis iš taisyklės bei rimtai konkuruos su „Žalgiriu“ ir kitomis ekipomis dėl vietos atkrintamosiose. Visgi, mano manymu, išlaikytas branduolys ir tęstinumas Kauno komandą ves ten, kur jie buvo ir praeitame sezone – į atkrintamąsias. 


3. Kemba Walkerio perėjimas į „Monaco“ taps fiasko


Žeme drebinantį Kemba Walkerio perėjimą į „Monaco“ persmelkia nerimas, pavadinimu traumos. Pasak žinomų žurnalistų, 33-ejų gynėjas galėtų tęsti karjerą ir NBA, tačiau jo kelių būklė yra labai prasta. Nemažai ką pasako, kad Kemba kol kas nežaidė ir Prancūzijos pirmenybėse, kur Monako kunigaikštytės ekipa startavo 4 pergalėmis iš eilės. Draugiškose amerikietis taip pat nepasirodė, tad pirmuosiuose Eurolygos mačuose bus iššūkis ir įsilieti į Saša Obradovičiaus taktines schemas. Jeigu Eurolyga talentu ir nusileidžia NBA, tačiau rungtynių intensyvumas yra panašus. Ar Walkerio keliai tai atlaikys? Klausimas. Kitas dalykas, ką reikėtų vadinti fiasko? Mano manymu, mažiau nei pusę sužaistų rungtynių ir mažesnis nei 12 tšk. vidurkis bus arti fiasko, o jeigu 4 kart „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvis negalės dalyvauti ir lemiamose kovose, pvž atkrintamosiose, tuomet tai tikrai bus fiasko.


4. Delsiančios „Barcelonos“ laukia 6 metus nematyti vargai


Jau vasaros pradžioje „Barcos“ sprendimas atsisveikinti su Šarūnu Jasikevičiumi, jį pakeičiant Rogeriu Grimau, atrodė keistai. Bent šiuo metu pagrindinė teorija yra, kad Katalonijos klubas gali laukti metus, kol baigsis Xavi Pasqualio kontraktas su okupantų klubu „Zenit“, ir tuomet bandyti susigrąžinti savo seną strategą. Ką tai reiškia? Kad Grimau sezono eigoje prarasti darbą yra mažai šansų? Tai būtų keista, tačiau ši teorija skamba logiškai. Bet kuriuo atveju Grimau Eurolygos kontekste atrodo kaip nepatyręs, „žalias“ strategas. Komanda prisiviliojo pora vietinių žaidėjų (Brizuela, Parra), kurie gali sustiprinti rūbinę, tačiau viduje yra ir viena katė maiše: Jabari Parkeris. Beveik 2 metus nežaidęs buvęs antras NBA šaukimas siekia atgaivinti savo karjerą Europoje, tačiau kol kas užtikrintai neatrodo. Ispanijoje jis per 3 rungtynes renka po 9,3 taško. Willy Hernangomezas pridės jėgos po krepšiu, tačiau kita vertus, čia, bus didelis ir Nikola Mirotičiaus praradimas. Puolėjas lemiamose kovose nors kartais ir praskysdavo, tačiau reguliariajame sezone buvo didelis faktorius, ne veltui 2021-22 metų sezono reguliariojo sezono MVP. Sudėtis neatrodo įtikinanti, o dar labiau treneris. Spėjimas: „Barcelona“ nepateks į atkrintamąsias. Tai paskutinį kartą atsitiko 2018 metais.


5. Sezono metu darbo neteks bent 6 treneriai


6 treneriai – 33,3 proc. dabartinių Eurolygos treneriu, o tai yra labai drąsus spėjimas, tačiau logika paprasta: pasikeitęs formatas gali paskatinti permainas. Komandos ateinantį sezoną žūtbūt norės kabintis bent į įkrintamąsias, o klubų vadovai matydami banguojantį žaidimą gali surizikuoti ir paskirti naują trenerį. Be to, nemažai klubų yra tokių, kur treneriai jau dabar vaikšto ant peilio ašmenų. Čia galima išskirti ASVEL ir „Valencia“ pavyzdžius. Šias komandas atitinkamai treniruoja T.J. Parkeris ir Alexas Mumbru (nuotr.). Tokie klubai, kaip „Baskonia“, „Maccabi“, „Panathinaikos“, „Crvena Zvezda“ turi savo istoriją su kartais pernelyg ankstyvais trenerių atleidimais. Nėra aišku, kaip ir Rogeriui Grimau su Erdemu Canu seksis debiutuoti Eurolygoje, atitinkamai su „Barca“ ir „Anadolu Efes“, o kur dar amžinai lygos dugne esančios ALBA atvejis. Net „Real“ bei „Monaco“ klubai buvo siejami su trenerių atleidimais praeito sezono eigoje. Vieninteliai ramesni treneriai su didesniu kreditu yra Kazys Maksvytis, Željko Obradovičius bei Georgios Bartzokas. Praeitame sezone darbo neteko vos 2 treneriai, o dar sezoną prieš buvo 5 tokie nelaimėliai, dabar gali kristi ir naujojo Eurolygos formato rekordas.


6. Ignas Brazdeikis „Olympiakos“ gretose fiksuos prastesnius vidurkius


Po pirminės liūdnesnės reakcijos beveik visi krepšinio ekspertai išskiria, kad „Žalgiris“ iš Igno Brazdeikio išvykimo išlošė. Kauno klubas sutaupė puolėjo algą, kuri šį sezoną turėjo siekti 750 tūkstančių per metus bei gavo 500 tūkst. eurų išpirką iš „Olympiakos“. Kitas klausimas ar „Olympiakos“ iš šio perėjimo išloš. Didžiąją dalį praeito sezono Brazdeikis dėl savo amerikietiško mentaliteto nesutarė su Kaziu Maksvyčiu, didelių konfliktų nebuvo, tačiau treniruotėse pasibarti darbieniškiui teko. Net ir antroje sezono pusėje Iggy turėjo momentų, kuomet nerodė pakankamai pastangų gynyboje, o geriausias pavyzdys – LKL atkrintamosios. Tai yra priežastis, dėl ko Brazdeikis ne visada gali įtikti Bartzokui. O, be to, niekas Ignui ir negarantuoja vietos startiniame penkete – jis, greičiausiai, žais mažiau minučių nei „Žalgiryje“. Negana to, jam teks susidurti ir su didesne konkurencija. Kuomet Keenanas Evansas buvo sveikas, Brazdeikis rinko mažiau taškų (žinoma, turint omenyje ir adaptaciją), o „Oly“ ekipoje gynėjų grandis dar yra ir talentingesnė. Taigi, bent pirmą sezoną Brazdeikio planas neišdegs. Jis, turėtų rinkti mažiau nei 11,6 taško ir žaisti mažiau minučių vidutiniškai nei 22,5, nepaisant to, kad jau yra perpratęs Eurolygos krepšinį. 

Daugiau apie Sporto ir lažybų naujienos