Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Kortų žaidimas "Vežimas"

Žaidėjų skaičius: 2-4
Kortų skaičius: 24

Žaidimo taisyklės:

Žaidėjai susėda ratu, išdalijamos visos kortos po lygiai. Pradedant žaidimą, kortas perkelia sėdintis dešinėje ir laikrodžio rodyklės kryptimi dalinama ne daugiau kaip po tris kortas vienu metu.

Kozirių rinkimai: žaidėjas, turintis kryžių damą, turi kryžių kozirius, o kiti koziriai yra skirti pagal laikrodžio rodyklę. Antrojo žaidėjo koziriai yra pikai, trečiojo - čirvai, o ketvirtojo - būgnai. Koziriai yra nustatomi pirmojo žaidimo metu ir nesikeičia žaidžiant antrą ir tolimesnį kartą. Žaidėjas, turintis kryžių damą, pradeda žaidimą. Jei žaidžia 3 ar 2 asmenys, pradeda tas, kuris turi rankoje būgnų devynakę.

Žaidžiama tol, kol liko 2 žaidėjai ir vienas iš jų pervertino kortą, arba jei kortos buvo gerai išdalinamos, žaidimas gali tęstis kelias minutes.

Kai žaidžia 4 žaidėjai:

Sėdint ratu, koziriai seka šia tvarka: kryžiai - pikai - čirvai - būgnai. Kertama savo koziriu. Priešininkas gali atsikirsti su aukštesniu tavo koziriu arba dėti savo kozirį ir viršuje mesti kitą kortą. Jei tavo koziriu kertasi koziris, pavyzdžiui, būgnas, tu gali atsikirsti su aukštesniu būgnu. Kai kuris žaidėjas išmesti visas savo korteles, jo koziriai, pavyzdžiui, kryžiai, tampa laisva korta. Tada privaloma mesti kozirius. Pavyzdžiui, jei tavo koziriai yra kryžiai, o po ranka sėdi pikai ir po būgno, o būgnas išmeta vyną, tada kryžiai turi dėti kozirį, o jei neturi savo kozirio, ima visas stalo kortas. Žaidimas tęsiasi, kol visi išmeta korteles.

Žaidėjas, kuriam liko visas kaladės krūvis, pralaimi vežimą ir dalina korteles. Kai žaidėjas ima savo korteles, kitas žaidėjas paprastai išmeta vieną kortą ant stalo, o jei stalo kortos jau paruoštos atsimušti, tada žaidėjas su viena korta atsimuša kitam žaidėjui ir atlieka įvairius veiksmus, tokius kaip siuntimas namo ar laisvai leidžiant jam eiti.

Žaidimo tikslas - kuo greičiau išmesti savo korteles ir nusiųsti priešininką namo, kad jis susirinktų kuo daugiau kortų ir taip pralaimėtų.

Daugiau apie Kortų žaidimai